Do Francji po ćwierćfinał Pucharu ETTU

Już jutro o godzinie 19.30 Bogoria rozegra ostatni mecz w 2017 roku. W ostatniej 6. kolejce Ligi Mistrzów Bogoria podejmie na wyjeździe AS Pontoise Cergy.

Zarówno zespół z Francji, jak i podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego nie mają już szans na zajęcie dwóch pierwszych miejsc w grupie A, dających awans do ćwierćfinału elitarnej Champions League. Oba zespoły odniosły w pięciu poprzednich spotkaniach Ligi Mistrzów jedno zwycięstwo i stoczą bezpośredni pojedynek o zajęcie trzeciego miejsca dającego prawo startu w ćwierćfinale Pucharu ETTU. Gra idzie zatem o bardzo wysoką stawkę. Z pewnością wszyscy kibice w Grodzisku Mazowieckim chcieliby zobaczyć występy Bogorii w wiosennej kampanii europejskich pucharów.

Zadanie to jednak nie będzie łatwe. Co prawda w ostatnich spotkaniach Lotto Superligi nasi tenisiści prezentowali się bardzo dobrze, odnosząc cztery zwycięstwa w pięciu spotkaniach jednak zespół z północy Francji dysponuje bardzo mocnym składem. Liderem drużyny Pontoise jest wielokrotny medalista Mistrzostw Europy Marcos Freitas. Portugalczyk to obecnie 19. rakieta rankingu ITTF, jednak w przeszłości był on również notowany na miejscu 7. Oprócz niego w składzie zwycięzcy Ligi Mistrzów z 2016 roku znajdują się również Can Akkuzu oraz Niagol Stoyanov. W pierwszym meczu między tymi zespołami Francuzi zwyciężyli 3:0. Z pewnością jednak Daniel Górak, Han Chuanxi oraz Pavel Sirucek zrobią wszystko by się zrewanżować i zapewnić sobie awans do ćwierćfinału Pucharu ETTU. Poniżej podajemy link do transmisji live:

http://www.laola1.tv/en-int/livestream/as-pontoise-cergy-tt-ks-dartom-bogoria-grodzisk-mazowiecki-len