Trzech adeptów naszej Akademii w finale III WTK Młodzików

Zwycięstwem Zosi Śliwki, która pokonała w finale naszą Tosię Zembowicz zakończył się III Grand Prix Mazowsza Młodziczek. Na drugim stopniu podium w kategorii Młodzików stanął Mikołaj Giereło.

Tym samym młodzi tenisiści Bogorii potwierdzili po raz kolejny, że rządzą na Mazowszu. Niewiele brakowało by finały kategorii chłopców i dziewczynek były wewnętrzną rozgrywką adeptów naszej Akademii. W drugim półfinale turnieju Młodzików Krzysztof Stąporek prowadził 2:1 w setach z późniejszym zwycięzcą turnieju Jackiem Mitasem. Ostatecznie Mitas pokonał Krzysia 3:2, a później w finale 3:0 Mikołaja Giereło. Krzysztof z kolei zawody rozgrywane w Gostyninie zakończył na miejscu czwartym. W turnieju dziewczynek Zosia z Tosią w drodze do finału straciły łącznie zaledwie trzy sety. W bezpośrednim finale górą okazała się Zosia, która zwyciężyła 3:0 w setach. Obie dziewczynki podobnie jak Mikołaj awansowały bezpośrednio do turnieju głównego Grand Prix Polski.

Bardzo dobrze oprócz wspomnianej czwórki w turnieju radzili sobie pozostali adepci naszej Akademii, którzy w Gostyninie byli prowadzeni przez trenera Pawła Szelińskiego i Adama Białka.  W czołowej 16 Grand Prix Mazowsza mieliśmy jeszcze czwórkę naszych zawodników. Na miejscach 5-8 uplasował się Dawid Budzich, w przedziale 9-12 znalazła się Milena Mirecka, zaś 13-16 Ola Oskiera oraz Marcin Zieliński. Pozostałe miejsca dzieci naszej Akademii: 17-20 Fabian Sprzączak, 21-24 Kamil Sadowski, 25-32 Wojtek Ulewicz. Gratulacje dla całej grupy i trenerów.