Miłosz Redzimski zagra w prestiżowych turniejach

You are currently viewing Miłosz Redzimski zagra w prestiżowych turniejach

Polski Związek Tenisa Stołowego poinformował, że dla młodego tenisisty Bogorii przyszły zaproszenia do startu w europejskim TOP10 kadetów oraz Mistrzostw Świata, w tej samej kategorii wiekowej.

Miłosz od dwóch lat należy do ścisłej czołówki Starego Kontynentu w kategorii do lat 15. W tym roku wywalczył cztery medale Mistrzostw Europy. Trzy z nich zdobył w kategorii kadetów (złoty w mikście oraz brązowe w deblu i singlu) oraz jeden złoty w drużynie juniorów. W TOP10 kadetów zagra dziesięciu najwyżej sklasyfikowanych zawodników w rankingu europejskim. Młody tenisista Bogorii aktualnie plasuje się na wysokiej czwartej pozycji w tej kategorii wiekowej. Turniej odbędzie się w dniach 15 – 17 października we francuskim Tours. W tamtejszym II-ligowym klubie występował Daniel Górak, który przez wiele lat był kapitanem Bogorii.

Na początku grudnia portugalskie miasto Vila Nova de Gaia w aglomeracji Porto będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym. Turniej odbędzie się w dniach 2 – 8 grudnia, zaraz po Indywidualnych Mistrzostwach Świata Seniorów w Houston.

Prawo występu w Portugalii wywalczyła już nasza drużyna juniorów, która zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy w chorwackim Varażdinie, a wśród nich Miłosz Redzimski – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy PZTS.

Do turnieju w Vila Nova de Gaia będzie obowiązywał system kwalifikacyjny. W Portugalii wystąpi tylko 32 singlistów i tyle samo singlistek wśród juniorów i kadetów, a decydować będzie ranking. Indywidualnie w juniorach na razie pewni gry są Samuel Kulczycki i Maciej Kubik. Kadet Miłosz Redzimski też ma pewne miejsce ze względu na wysoki ranking światowy. Duże szanse ma także Wiktoria Wróbel, aktualnie nr 36 w rankingu światowym kadetek – przyznał dyrektor Polskiego Związku Tenisa Stołowego.