Niespełna tydzień do Derbów Mazowsza

Po blisko ponad miesięcznej przerwie wracają rozgrywki Lotto Superligi  i walka Bogorii o awans do fazy play-off po rundzie zasadniczej. Pierwszym rywalem Bogorii w drugiej rundzie fazy zasadniczej będzie Spójnia Warszawa.

23 stycznia o godzinie 18 w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a przeciwnikiem podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego będzie bezpośredni rywal w walce o awans do fazy play-off. Po jedenastu kolejkach Lotto Superligi Bogoria zajmuje piąte miejsce w tabeli z takim samym dorobkiem punktowym (21) co czwarta ekipa Spójni Warszawa. Przypomnijmy, że do wspomnianej fazy play-off awansują jedynie cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej. Dlatego też spotkanie Bogorii z drużyną z Warszawy będzie niezwykle ważne dla układu tabeli.

Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego do Derbów Mazowsza przystąpi w podobnym składzie jak grała większość spotkań I rundy Lotto Superligi, czyli: Daniel GÓRAK, Pavel Sirucek, Han Chuanxi oraz Michał Bańkosz. Nasi przeciwnicy do Grodziska Mazowieckiego przyjadą w składzie z Patrykiem Chojnowskim, Piotrem Chodorskim, Krzysztofem Stępniem i być może Wang Jiananem. W I rundzie fazy zasadniczej Spójnia Warszawa pokonała Bogorię 3:1. Dlatego też we wtorek 23 stycznia nadarzy się doskonała okazja do rewanżu za tamtą rywalizację. W tym niezwykle ważnym dla Bogorii spotkaniu nasi kibice liczą na państwa gorący doping w Hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Oprócz samego widowiska na wysokim poziomie nie zabraknie jak zawsze pokazów i konkursów z nagrodami.