D.Górak bohaterem horroru w Kostrzynie

Zwycięstwem 3:2 przeciwko UKS Warcie Kostrzyn nad Odrą zakończyło się wczorajsze starcie Bogorii w 13. kolejce Lotto Superligi. Bohaterem naszego zespołu okazał się Daniel Górak, który wygrał obydwa single.

Nasi zawodnicy do Kostrzyna wybrali się bez bohatera starcia ze Spójnią Warszawa Hana Chuanxi. Niestety reprezentujący barwy Bogorii od tego sezonu Chińczyk doznał zatrucia pokarmowego i trener Tomasz Redzimski nie mógł skorzystać z jego usług. Wtorkowa rywalizacja rozpoczęła się po myśli naszej drużyny. Najpierw Daniel Górak pokonał dosyć pewnie lidera ekipy Odry Daniela Bąka 3:1 w setach. W drugim singlu z kolei Pavel Sirucek uporał się z leworęcznym Jakubem Perkiem. Spotkanie to było jednak dużo bardziej zacięte niż pierwszy singiel. Po pięciu wyrównanych setach górą okazał się Czech, który wyprowadził Bogorię na prowadzenie 2:0 w setach.

Przy tym stanie spotkania do stołu podeszli Bogusław Koszyk oraz Michał Bańkosz, który zastępował w składzie Bogorii wspomnianego Chuanxi. Koszyk jest bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla Michała. Grający krótkim czopem na backhandzie zawodnik gospodarzy z Bańkoszem w tym sezonie wygrywał przed tym meczem dwukrotnie. Niestety Michałowi nie udało się odwrócić niekorzystnego bilansu i to po raz kolejny Koszyk zwyciężył 3:1 w setach. Mimo porażki Michała Bogoria cały czas prowadziła 2:1 w całym spotkaniu i cały czas miała szanse na zwycięstwo za trzy punkty. Niestety w starciu liderów obydwu ekip Daniel Bąk okazał się minimalnie lepszy od Pavla Sirucka. Tym bardziej szkoda tego singla, gdyż Pavel przy stanie 1:1 w setach w trzecim decydującym secie prowadził 7:3. Bąk jednak wytrzymał napór tenisisty Bogorii i zwyciężył tego seta 12:10, doprowadzając tym samym do remisu w całej rywalizacji.

W ostatniej grze wtorkowego wieczoru nasz kapitan Daniel Górak rozegrał kolejny tego dnia horror. Popularny Góra pokonał 2:1 i 13:11 w decydującej partii Jakuba Perka. Tym samym Daniel okazał się bohaterem rywalizacji z Odrą. Wczorajsze zwycięstwo dało Bogorii kolejne dwa punkty w tabeli Lotto Superligi. Dzięki tej zdobyczy nasz zespół pozostał na czwartej pozycji w tabeli. W piątek jednak pojawi się szansa na awans na podium Wówczas Bogoria we własnej hali podejmie AZS Politechnikę Rzeszów, która w tabeli jest trzecia z jednopunktową przewagą nad Bogorią. Początek spotkania o godzinie 18. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Warta Kostrzyn nad Odrą – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3

Daniel Bąk – Daniel Górak 1:3
Jakub Perek – Pavel Sirucek 2:3
Bogusław Koszyk – Michał Bańkosz 3:1
Daniel Bąk – Pavel Sirucek 2:1
Jakub Perek – Daniel Górak 1:2