Zosia Śliwka z pewnym medalem Mistrzostw Europy

W czwartkowej sesji porannej Mistrzostw Starego Kontynentu w chorwackim Varazdin reprezentacji Polski do lat 15 awansowała do półfinału turnieju drużynowego. Prowadzone przez Macieja Karmolińskiego zawodniczki pokonały 3:1 reprezentację Belgii.

W składzie Biało-Czerwonych znajduje się nasza zawodniczka Zosia Śliwka, która jest Mistrzynią Polski Kadetek w singlu. Młode polskie tenisistki od samego początku turnieju w Varazdin radzą sobie doskonale. Dziewczyny najpierw wygrał wszystkie pojedynki grupowe, zostawiając w pokonanym polu reprezentację Rosji i Turcji w stosunku 3:0 oraz Rumunii 3:1. W meczu przeciwko Turcji w Mistrzostwach Europy zadebiutowała Zosia, która grała w grze podwójnej z Olą Guzik. Zosia z Olą pokonały swoje przeciwniczki 3:1 w setach i przypieczętowały zwycięstwo w całym meczu reprezentacji Polski.

Wygrana w zmaganiach dała Zosi, Oli oraz Wiktorii Wróbel i Natalii Bogdanowicz awans do 1/8 finału. W nim Polki pokonały 3:0 Hiszpanię. Swoje single wygrały, Bogdanowicz oraz Wróbel. W dzisiejszej sesji porannej nasza drużyna 3:1 okazała się lepsza od drużyny Belgii. W tym spotkaniu z kolei dwie gry wygrała Wiktoria oraz jednego singla Natalia. Od samego turnieju liderką drużyny jest Wiktoria Wróbel, która do tej pory wygrała wszystkie pojedynki singlowe. Awans do półfinału, oznacza, że w Varazdin polskie kadetki mają zapewniony co najmniej brązowy medal. Dziś o 16.30 zespół Macieja Karmolińskiego zmierzy się z najwyżej rozstawionym zespołem Niemiec. Transmisje z tego spotkania będzie można na żywo oglądać pod poniższym linkiem:

https://www.ettu.tv/en-int/page/home-ettu

W Varazdin Zosia wystąpi również w turnieju singlowym, deblowym oraz mikstowym. W tych samych konkurencjach wystąpi również inny nasz wychowanek Miłosz Redzimski. Tydzień temu Miłosz wraz z reprezentacją Juniorów sięgnął po złoty medal właśnie w zmaganiach drużynowych.