Bogoria nie zwalnia tempa i pokonuje AZS Politechniką Rzeszów

You are currently viewing Bogoria nie zwalnia tempa i pokonuje AZS Politechniką Rzeszów

Czwarte z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach Lotto Superligi zanotowali tenisiści Bogorii. Tym razem pokonali oni 3:1 AZS Politechnikę Rzeszów. Dzięki tej wygranej awansowali oni na trzecie miejsce w tabeli.

Dzisiejsza rywalizacja między Bogorią, a ekipą z Podkarpacia była przedstawiana jako hit 14. kolejki spotkań Lotto Superligi. Z pewnością kibice, którzy pojawili się w piątkowy wieczór w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a, nie mogli narzekać na brak emocji. W pierwszej grze spotkania świetną partię przeciwko Tomaszowi Lewandowskiemu (Indywidualny Mistrzowi Polski z 2016 roku) rozegrał Pavel Sirucek. Pavel oprócz przegranego drugiego seta przeważał nad Lewandowskim w każdym elemencie tenisowego rzemiosła. Wygrana Czecha dała pierwsze prowadzenie Bogorii w meczu. W drugiej grze rewanż na Gustavo Tsuboiu z pierwszej rywalizacji w Rzeszowie wziął Daniel Górak. Daniel, który we wtorek był bohaterem wtorkowego spotkania z Wartą Kostrzyn nad Odrą, rozegrał kolejny bardzo dobry pojedynek singlowy. Nasz kapitan zwyciężył 3:2 i powiększył prowadzenie Bogorii w całym meczu.

Rzeszowianie mimo, że przegrywali 0:2 w dalszym ciągu wierzyli w wygraną w Grodzisku Mazowieckim. W spotkaniu trójek zawodnik gości Vasily Lakeev pokonał naszego Michała Bańkosza. Michał zastępował w tym spotkaniu Hana Chuanxi, który w dalszym ciągu boryka się z zatruciem pokarmowym. Najwięcej emocji dostarczył kibicom jednak ostatni singiel, w którym zagrali Sirucek z Tsuboiem. Po dwóch setach mieliśmy 1:1 i o losach tej gry miał zadecydować trzeci set. W nim Pavel prowadził już 10:6. Wówczas Tsuboi najpierw obronił cztery piłki meczowe, a następnie sam wyszedł na prowadzenie 11:10. Na szczęście dla naszego zespołu Sirucek zagrał od tego stanu trzy świetne akcje, które dały jemu i Bogorii zwycięstwo w całym spotkaniu. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego wyprzedzili w tabeli Lotto Superligi zespół z Rzeszowa i awansowali na trzecie miejsce. W następnym meczu nasi tenisiści podejmą 20 lutego na wyjeździe ekipę Polonii Bytom.

Dartom Bogoria Grodzisk MazowieckiFibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:1
Pavel Sirucek- Tomasz Lewandowski 3:1
Daniel GÓRAK-Gustavo Tsuboi 3:2
Michał Bańkosz-Vasily Lakeev 1:3
Pavel Sirucek-Gustavo Tsuboi 2:1