Daniel Górak dwukrotnym Mistrzem Mazowsza

Niezwykle udane za naszego klubu były wczorajsze Mistrzostwa Województwa Seniorów i Młodzieżowców. Największą gwiazdą turnieju okazał się kapitan Bogorii, który zwyciężył w singlu oraz w deblu z 12-letnim wychowankiem naszej Akademii Tenisa Stołowego Miłoszem Redzimskim.

Daniel w drodze po złoty medal w singlu wygrał aż 7 pojedynków. Najtrudniejszy z jego perspektywy był półfinał turnieju eliminacyjnego, w którym mierzył się z Patrykiem Chojnowskim. Tym bardziej, że z tenisistą Spójni Daniel przegrywał w tym sezonie już trzykrotnie. Na szczęście jednak dla sympatyków naszego klubu Daniel “przełamał” Chojnowskiego i po zaciętej batalii zwyciężył 3:2 (i 12:10 w ostatnim secie). W finale Górak dosyć pewnie pokonał 3:0 Damiana Krefta. Do triumfu w singlu Daniel dołożył również wygraną w deblu z Miłoszem Redzimskim. Tym samym Miłosz został prawdopodobnie najmłodszym Mistrzem Województwa w gronie seniorów. Co więcej Daniel z Miłoszem w całym turnieju deblowym nie stracili nawet seta. W finale pokonali oni duet Michał Murawski/Kamil Smoliński.

Dzięki wygranej w turnieju indywidualnym Daniel Górak zapewnił sobie również prawo startu w Mistrzostwach Polski, które zostaną rozegrane w dniach 2-4 Marca w Raszkowie. Medale Daniela i Miłosza nie były jedynymi dla Bogorii we wczorajszych Mistrzostwach Województwa. Dwa medale w kategorii Młodzieżowców zdobył Adrian Majchrzak. Adrian zdobył brązowy medal w singlu, który zapewnił mu prawo startu w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców, a także brązowy w deblu w parze z naszym Jakubem Godawskim. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski zostaną rozegrane w dniach 15-18 lutego w Ustrzykach Dolnych. Wielkie gratulacje dla Daniela, Miłosza, Adriana i Kuby.