ETTU i PZTS przed Mistrzostwami Europy w Warszawie

You are currently viewing ETTU i PZTS przed Mistrzostwami Europy w Warszawie


Europejska Unia Tenisa Stołowego i Polski Związek Tenisa Stołowego ściśle współpracują nad organizacją Liebherr 2020 ITTF European Table Tennis Championship. Turniej odbędzie się w dniach 15-20. września w Warszawie. ETTU i PZTS stale monitorują sytuację związaną z koronawirusem na Starym Kontynencie.

We wrześniu europejska rodzina tenisa stołowego ponownie będzie mogła się spotkać w Warszawie, aby rywalizować o medale w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej. Turniej w stolicy naszego kraju zostanie rozegrany z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa zalecanych przez Ministerstwo Sportu.

Ronald Kramer (Prezydent Europejskiej Unii Tenisa Stołowego): Jeszcze kilka tygodni temu zastanawialiśmy się czy uda się zorganizować Liebherr 2020 ITTF European Table Tennis Championship. Teraz mogę powiedzieć, że dzięki wysiłkom naszych polskich przyjaciół Mistrzostwa Europy odbędą się zgodnie z planem. Oczywiście, będą to inne zawody od poprzednich ze względu na normy bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że wszyscy gracze zakwalifikowani do udziału w Liebherr 2020 ITTF European Table Tennis Championship będą mogli się przygotować do gry w Warszawie po bardzo długim okresie niezamierzonego „odpoczynku”.

Dariusz Szumacher (Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego): Polski Związek Tenisa Stołowego jest zaszczycony możliwością organizacji Liebherr 2020 ITTF European Table Tennis Championship. Ostatnie miesiące, związane ze światową sytuacją były dla nas niezwykle trudne i pełne niepewności. Jesteśmy świadomi ograniczeń i wymagań związanych z COVID-19. Jako organizator historycznego i prestiżowego wydarzenia zagwarantujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa. Polski Związek Tenisa Stołowego pozostaje w stałym kontakcie Ministerstwem Sportu, które wspiera nasze dążenia do przeprowadzenia Mistrzostw Europy w terminie od 15 do 20 września 2020 roku. Od miesięcy dokładnie monitorujemy sytuację epidemiczną i wreszcie możemy zaprosić wszystkich do Warszawy. Wraz z kolegami z ETTU, w przeciągu najbliższych 2 tygodni opublikujemy prospectus, uruchomimy również oficjalną stronę Mistrzostw – www.ettc2020.com. Nie możemy się już doczekać na spotkanie w Warszawie z europejską rodziną tenisa stołowego.

Źródło: PZTS.pl