Daniel Górak brązowym medalistą Mistrzostw Polski

You are currently viewing Daniel Górak brązowym medalistą Mistrzostw Polski

W rozgrywanych w weekend 86. Indywidualnych Mistrzostwach Polski brązowy medal w deblu w parze z Jakubem Dyjasem zdobył Daniel Górak.

W turnieju w Raszkowie Daniel wraz z Jakubem byli najwyżej rozstawioną parą. W drodze do półfinału odnieśli oni dw zwycięstwa, pokonując najpierw debel Chodorski/Wasylkowski 3:1, a następnie parę Chmiel/Szymański 3:2. W spotkaniu, którego stawką był awans do finału lepsi od Daniela i Dyjasa okazali się Jakub Perek i Tomasz Lewandowski 3:1 w setach. Pogromcy Mistrzów Polski z zeszłego roku okazali się późniejszymi zwycięzcami całych zmagań deblowych. W pierwszej rundzie debla odpadł Michał Bańkosz, który w parze grał z Tomkiem Tomaszukiem.

Z kolei w grze singlowej Daniel, który również bronił tytułu mistrzowskiego dotarł do 1/8 finału. Daniel bardzo dobrze rozpoczął turniej pokonując najpierw w 1. rundzie Daniela Bąka 4:1, a następnie 4:0 Damiana Krefta. W grze której stawką był awans do ćwierćfinału lepszy okazał się Patryk Zatówka. W 1. rundzie turnieju singla odpadł Michał Bańkosz, który przegrał z Mateuszem Gołębiowskim. Indywidualnym Mistrzem Polski po raz pierwszy w karierze został Jakub Dyjas, który w finale 4:1 pokonał trenującego na co dzień w Grodzisku Mazowieckim Marka Badowskiego.