Pavel Sirucek dwukrotnym Mistrzem Czech

W weekend ogromny sukces odniósł tenisista Bogorii Pavel Sirucek. W trakcie Indywidualnych Mistrzostw Czech Pavel sięgnął po dwa złote medale w singlu i deblu.

Tym samym Pavel był największą gwiazdą turnieju rozgrywanego w Pradze. W turnieju indywidualnym Sirucek, który obecnie zajmuje 95. miejsce w rankingu ITTF pokonał wielu mocnych czeskich zawodników. W ćwierćfinale popularny Siru nie dał szans Tomasowi Konecnemu, którego pokonał 4:0 w setach. W półfinale stoczył on bardzo wyrównany pojedynek z występującym na co dzień w Dekorglassie Działdowo Jirim Vrablikiem. Zawodnik Bogorii zwyciężył w tym pojedynku 4:3 w setach i 12:10 w siódmym decydującym secie. W finałowym pojedynku Pavel pokonał zawodnika niemieckiego klubu Post SV Muhlhausen Lubomira Jancarika. Sirucek w decydującym o mistrzowskim tytule meczu zwyciężył 4:1 w setach.

Do złotego medalu w singlu Pavel dołożył również złoty medal w grze podwójnej. Mistrzowski duet tenisista Bogorii stworzył z Tomasem Treglerem, który na co dzień broni barw TTC Ostrava 2016. W finałowym pojedynku para Sirucek/Tregler pokonała 3:0 duet Antonin Gavlas/Jakub Kleprik. Dwa tytuły Mistrzostw Czech to dodatkowe potwierdzenie doskonałej dyspozycji Pavla Sirucka w tym sezonie. Prosto z Pragi Siru udał się do Kataru, gdzie wystąpi w turnieju rangi ITTF Qatar Open.