Dominacja Miłosza Redzimskiego w II Grand Prix Polski Juniorów!

Zwycięstwem Miłosza Redzimskiego zakończyła się trzydniowa rywalizacja ogólnopolska zawodników do lat 18. W Ostródzie Miłosz w ośmiu pojedynkach singlowych nie przegrał ani jednego seta.

Najpierw Miłosz okazał się najlepszy w zmaganiach grupowych wygrywając trzy pojedynki w stosunku 3:0 w setach. Następnie kontynuował swoją świetną grę w turnieju pucharowym rozgrywanym do czterech wygranych setów. W półfinale młody Redzimski pokonał 4:0 Patryka Bieleckiego z Dekorglassu Działdowo, zaś w finale zrewanżował Szymonowi Kolasie za porażkę w finale I Grand Prix Polski Juniorów. Tym razem adept naszej Akademii nie dał szans zawodnikowi Politechniki Rzeszów, który w tym sezonie zadebiutował w rozgrywkach LOTTO Superligi.

Dzięki zwycięstwu 4:0 w setach triumfował w turnieju z aż cztery lata starszymi przeciwnikami. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również pozostali adepci naszej Akademii. W najlepszej ósemce Polski zameldowali się Martyna Lis oraz Patryk Pyśk. Martyna drugi raz z rzędu awansowała do ćwierćfinału Grand Prix Polski przegrywając grę o strefę medalową 3:4 i 9:11 w siódmym decydującym secie. Patryk z kolei osiągnął najlepszy wynik w gronie rywalizacji juniorów. W turnieju pucharowym znaleźli się również Michał Gawlas oraz Szymon Wiśniewski. Nasi kadeci zajęli odpowiednio miejsca w przedziałach 17-24 oraz 25-32. Na miejscach 49-56 turniej w Ostródzie zakończyli Jacek Mitas oraz Katarzyna Trochimiuk. Wielkie brawa i gratulacje dla całej grupy oraz trenera Marcina za godne reprezentowanie klubu przez całe zawody.