Startuje ITTF Challenge w Spale

Od dnia dzisiejszego Spała staje się światową stolicą tenisa stołowego. Przez cztery dni odbywać się będą tam Międzynarodowe Mistrzostwa Polski.

Ponad 400 zawodników z 54 krajów będzie rywalizować dzisiaj w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. Pula nagród tego turnieju wynosi 40 000 dolarów, walka toczy się również o punkty do rankingu ITTF. Zawody w Spale są to 1 z 9 tegorocznych turniejów rangi ITTF Challenge. Turniej w Spale potrwa od 13 do 17 marca (kwalifikacje 13-14 marca). Następnie zawody odbędą się w Hiszpanii, Słowenii i Chorwacji, od końcówki marca do połowy kwietnia. W dniach 16-20 maja gospodarzem będzie Tajlandia, a w połowie czerwca Korea Północna. W sierpniu turniej rozegrany zostanie w Nigerii, w październiku w Belgii, a w listopadzie na Białorusi.

Pula nagród w singlu kobiet i mężczyzn wynosi 31 tys. dol. (po 15 500), w deblu 6 tys. (po 3 tys), a w zawodach U-21 3 tys. (po 1500). Zwycięzcy singla otrzymają po 4 tys., przegrani w finałach 2 tys., półfinaliści 1250, ćwierćfinaliści 750, a zawodnicy, którzy dotrą do 1/8 finału – 500 dol. W deblu zwycięzcy zarobią 2 tys., a przegrani w finale 1 tys. W U-21 za 1 miejsce nagroda to 1 tys., a za 2 miejsce – 500 dol. Identyczne premie są w każdym tegorocznym turnieju. W turnieju nie zabraknie licznej reprezentacji Polski. Aż 19 z nich wystąpi w eliminacjach które potrwają od wtorku do środy. W nich wystąpi również trzech tenisistów stołowych Bogorii. Są to Daniel Górak, Michał Bańkosz oraz Han Chuanxi. Michał wystąpi również w turnieju U-21. Start w turnieju głównym ma zapewniony rozgrywający świetny sezon Pavel Sirucek. Najwyżej rozstawionym zawodnikiem turnieju męskiego jest brązowy medalista ostatnich Mistrzostw Świata w singlu Koreańczyk Lee Sangsu. Więcej informacji o turnieju w Spale można znaleźć w linku poniżej.