LM: Równo tydzień do wielkiego ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Już 24 stycznia odbędzie się mecz na który od dłuższego czasu czekają wszyscy kibice Bogorii i tenisa stołowego w Polsce. Tego dnia Bogoria podejmie we własnej hali obrońcę tytułu Ligi Mistrzów i najbardziej utytułowaną drużynę w Europie Borussie Dusseldorf.

Będzie to pierwsze spotkanie w dwumeczu pomiędzy tymi zespołami. Zostanie ono rozegrane w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim. Zwycięzca tej rywalizacji awansuje do grona czterech najlepszych zespołów Ligi Mistrzów. Bogoria awansowała do ćwierćfinału Champions League po zajęciu drugiego miejsca w grupie C. W decydującym o awansie spotkaniu podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego pokonali na wyjeździe 3:2 innego przedstawiciela Bundesligi FC Saarbrucken TT. Za naszymi “plecami” w grupie C również znalazła się duńska drużyna Roskilde BTK61. Borussia z kolei okazała się najlepsza spośród czterech zespołów w grupie A, wyprzedzając odpowiednio drużyny: AS Pontoise Cergy, Sportingu Lizbona oraz TTC Ostrava 2016.

O sile ekipy z Dusseldorfu stanowi jeden z najbardziej utytułowanych tenisistów stołowych na świecie Timo Boll, który jeszcze kilka miesięcy był numerem 1 światowego rankingu ITTF. Warto również wspomnieć, że Niemiec ma swoim dorobku 17 tytułów Mistrza Europy, w tym 7 w singlu. Oprócz niego w Borussii występują Szwedzi Kristian Karlsson, Anton Kalberg, a także Kamal Achanta oraz Omar Assar. Bogoria z kolei prawdopodobnie przystąpi do tego spotkania w składzie: Pavel Sirucek, Marek Badowski, Panagiotis Gionis i Kaii Konishi. W przeszłości nasz zespół dziesięciokrotnie mierzył się z Borussią Dusseldorf w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Osiem razy zwycięsko z tej rywalizacji wychodziła niemiecka drużyna, zaś dwukrotnie wygrywali podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego. Ćwierćfinał Ligi Mistrzów to najlepszy rezultat Bogorii w historii rozgrywek Ligi Mistrzów. Ostatni raz nasza ekipa zameldowała się na tym etapie rozgrywek w sezonie 2014/2015. Z pewnością kibice w Grodzisku Mazowieckim liczą, że w tym sezonie uda się poprawić to osiągnięcie, jednak zadanie z pewnością będzie bardzo trudne. Borussia w przeszłości po tytuł najlepszej drużyny Ligi Mistrzów sięgała pięciokrotnie. Żadna inna drużyna w Europie nie ma tyle zwycięstw w Lidze Mistrzów co niemiecka ekipa.

Czołowi zawodnicy na świecie są gwarantem bardzo wysokiego poziomu, który nie codziennie występują w Polsce. W końcu zespół z Dusseldorfu to pięciokrotny triumfator najbardziej prestiżowych drużynowych rozgrywek w Europie. Dlatego też wszystkich serdecznie zapraszamy na to spotkanie, z pewnością Państwa doping może pomóc naszemu zespołowi w pokonaniu bardziej renomowanego rywala. Rewanż zostanie rozegrany 7 lutego (czwartek) o godzinie 18 w Dusseldorfie.