Marek Badowski zawodnikiem Bogorii od nowego sezonu

You are currently viewing Marek Badowski zawodnikiem Bogorii od nowego sezonu

W zakończony weekend działacze Bogorii potwierdzili drugi transfer naszej drużyny na nowy sezon. Od września do Bogorii dołączy Marek Badowski, który zastąpi w zespole Daniela Góraka.

Informacja ta została podana dzień po największym sukcesie pochodzącego z Powsina Badowskiego. W piątek zwyciężył on w ITTF Challenge Open U-21, który w ostatnich dniach rozgrywany był w Spale. Marek w drodze do końcowego triumfu odniósł pięć zwycięstw, a w wielkim finale pokonał rozstawionego z numerem dwa Andreasa Levenko. Za zwycięstwo w Polish Open nowy nabytek Bogorii zainkasował 1000 dolarów. Ostatnie tygodnie są niezwykle udane dla tego tenisisty. Najpierw został on w Ustrzykach Dolnych Młodzieżowym Mistrzem Polski, następnie swoją dobrą grę Marek kontynuował już w krajowym czempionacie wśród seniorów, gdzie zdobył srebrny medal. Również po srebrny krążek znany wśród środowiska tenisowego jako Bany, Marek sięgnął w trakcie Mistrzostw Europy U-21 w deblu. Partnerem deblowym Badowskiego był Patryk Zatówka. Fantastyczny okres dla Banego zakończył się właśnie zwycięstwem w Polish Open.

W tym sezonie Badowski będzie bronił jeszcze barw Unii AZS Gdańsk, z którą plasuje się na 5. miejscu w tabeli Lotto Superligi. W tym sezonie Marek odniósł w 20 pojedynkach singlowych 7 pojedynków, pokonując m.in. Tomasa Konecnego, Patryka Zatówkę i Lucjana Błaszczyka. Badowski to jeszcze bardzo młody zawodnik, który w tym roku kończy 21 lat, więc jego najlepsze momenty przy stole jeszcze przed nim. Jest on wychowankiem pobliskiego klubu UKS Return Piaseczno. Witamy Marka na pokładzie i liczymy, że da on kibicom w Grodzisku Mazowieckim wiele pozytywnych emocji.