We wtorek pierwszy mecz Bogorii w Lidze Mistrzów

Rywalizacją z HB Ostrov Havlíčkův Brod tenisiści Bogorii zainaugurują zmagania w europejskich pucharach sezonu 2022/2023. Wyjazdowe starcie 15 listopada zaplanowane jest na godzinę 18.

Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego rywalizację w Lidze Mistrzów rozpoczynają od drugiej fazy grupowej. Wynika to z wysokiej pozycji Bogorii w europejskim rankingu klubowym. To właśnie wtorkowy rywal z Czech dzięki zwycięstwu w pierwszej rundzie grupowej dołączył do nas oraz Borussi Dusseldorf w grupie A drugiej rundy. W pierwszej HB Ostrov pokonał ASISA Borges Vall (Hiszpania), Top Spin Messina (Włochy) oraz GDCS Juncal (Portugalia).

Czesi rozegrali również pierwszy mecz z Borussią Dusseldorf. W niemieckiej Arag Arenie górą byli gospodarzę 3:1. Jednak nasi wtorkowi rywale wysoko postawili poprzeczkę faworytom, a pierwszą grę singlową z Antonem Kallbergiem wygrał Tomas Martinko. Co ciekawe HB Ostrov gra całkowicie w czeskim składzie, a oprócz Martinki grają Tomas Tregler, Dima Prokopcov i przede wszystkim Pavel Sirucek, który przez wiele lat walczył na chwałę Bogorii. Aktualnie popularny Siru cały czas mieszka i trenuje w Grodzisku Mazowieckim.

Nasi zawodnicy bardzo chcą od zwycięstwa rozpocząć zmagania europejskie w nowym sezonie. Do zespołu w tym tygodniu dołączył Koreańczyk Jang Seongil, a tuż przed meczem pojawi się również w Grodzisku Mazowieckim Panagiotis Gionis. Do tej dwójki dołączą świetnie dysponowani w tym sezonie juniorzy Miłosz Redzimski i Michał Gawlas. Do tej pory Bogoria świetnie radzi sobie w tym sezonie w krajowej LOTTO Superlidze. W siedmiu spotkaniach prowadzona przez trenera Redzimskiego drużyna odniosła sześć zwycięstw, tylko raz minimalnie ulegając Dekorglassowi 2:3. Kapitalnie w tych rozgrywkach radzi sobie Miłosz, który jest liderem rankingu indywidualnego, mają aż 12 wygranych singli. Transmisja na żywo z wtorkowego meczu w Ostrovie dostępna będzie na stronach ettu.