Pracowity Kwiecień Bogorii

Kwiecień to miesiąc, w którym w gra o fazę play-off Lotto Superligi wchodzi w decydującą fazę. To również miesiąc licznych turniejów adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego. W związku z tym przedstawiamy plany naszych zawodników na ten miesiąc.

                                                                                                   Medale Lotto Superligi na wyciągnięcie ręki

Zaczynamy od zapowiedzi spotkań naszej pierwszej drużyny w Lotto Superlidze. 9 kwietnia dojdzie do niezwykle interesującego starcia między Bogorią a liderującą obecnie w tabeli Lotto Superligi ekipą Kolpingu Frac Jarosław, która będzie gospodarzem tego pojedynku. Obie drużyny mają w tabeli po 35 punktów, jednak zespół z Podkarpacia ma jeden rozegrany mecz mniej. W przypadku zwycięstwa podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego awansują na fotel lider Lotto Superligi. Nasi tenisiści przystąpią do tego starcia w najmocniejszym składzie: Han Chuanxi, Daniel Górak i Pavel Sirucek. Dużo w tym spotkaniu może zależeć od składu gospodarzy, którzy mają  w swoich szeregach niepokonanego w tym sezonie defensora Ho Yingchao, który jest gwiazdą tego sezonu. 17 kwietnia z kolei Superliga wróci do Grodziska Mazowieckiego. Tego dnia o godzinie 18 Bogoria podejmie walczące o utrzymanie Dojlidy Białystok. Jeśli nasi zawodnicy zwyciężą w jednym z tych dwóch kwietniowych starć, zapewnią sobie prawo startu w fazie play-off i przynajmniej brązowy medal Lotto Superligi. Przy okazji serdecznie zapraszamy do grodziskiej hali sportowej 17 kwietnia na starcie z Dojlidami.

Adepci Akademii powalczą o medale Grand Prix i Mistrzostw Polski

Kwiecień to również gorący okres dla dzieci z naszej Akademii Tenisa Stołowego. Już w ten piątek siódemka naszych Żaków i Żaczek powalczy w III Grand Prix Polski, które rozgrywane będzie w Mławie. W turnieju dziewczynek najwyżej rozstawiona będzie Zosia Śliwka, która triumfowała na początku lutego w ostatnim turnieju Grand Prix. Również na lutowym Grand Prix brązowy medal zdobyła Tosia Zembowicz, która będzie walczyć w Mławie o czołowe lokaty. Reprezentacja Akademii Bogorii będzie prawdopodobnie najbardziej liczna na turnieju w Mławie, co pokazuje jakość dobrego szkolenia naszych dzieci. Od 19 kwietnia rozpoczną się Mistrzostw Polski Młodzików. Tam z kolei jednym z głównych faworytów będzie Szymon Wiśniewski, który niedawno zaprezentował się z bardzo dobrej strony w starszej kategorii kadetów, gdzie zajął na turnieju Grand Prix 6. miejsce. Szymon oprócz singla powalczy o medale w drużynie wraz z Mikołajem Giereło oraz Krzysztofem Stąporkiem. Tydzień później z kolei w Mistrzostwach Polski Juniorek zaprezentuje się Martyna Lis, która również niedawno sięgnęła po tytuł Mistrzyni Mazowsza Juniorek w singlu. Oprócz tego nasze wszystkie grupy wiekowe powalczą w Mistrzostwach Mazowsza.

                                                                                            II drużyna powalczy o utrzymanie drugiego miejsca

Dwa spotkania w III lidze w kwietniu rozegra również nasz drugi zespół. W zbliżającą się niedzielne podopieczni trenera Zbyszka Grześlaka podejmą u siebie GUKS Liberpol Orzeł Siedlin. Będzie to bezpośrednia rywalizacja o drugie miejsce w tabeli III ligi. Obecnie zajmuje je nasza ekipa, jednak zespół z Siedlina ma jeden punkt mniej, czwarta w tabeli drużyna Kabat ma już większą stratę punktową. Mecz ten zostanie rozegrany o godzinie 11 w naszej hali treningowej przy ulicy Kilińskiego 8a. 15 kwietnia Bogoria II również będzie gospodarzem meczu, a za przeciwnika mieć będzie KTS Kozienice. Przypomnijmy, że nasz drugi zespół złożony jest z wychowanków  naszej Akademii Tenisa Stołowego.