Dwa medale Miłosza Redzimskiego w MME

You are currently viewing Dwa medale Miłosza Redzimskiego w MME

Kapitalny turniej w Skopje rozgrywa 17-letni zawodnik Bogorii. W Mistrzostwach Europy do lat 21 Miłosz zameldował się już w półfinale gry pojedynczej oraz finale gry podwójnej.

Do tej pory wychowanek grodziskiego klubu wygrał pięć gier singlowych oraz trzy w turnieju deblowym, gdzie tworzy duet z Maciejem Kubikiem. Redzimski najpierw jak burza przeszedł przez turniej grupowy, wygrywając wszystkie trzy pojedynki. Rozstawiony w Skopje z numerem 2 Miłosz pokonał w grupie Flaviena Cotona (Francja), Ivana Hencla (Chorwacja) i Andrii Grebniuka (Ukraina). Pierwsze miejsce w grupie dało mu przepustkę do 1/8 finału. W nim zdecydowanie 4:0 w setach zwyciężył Simona Belika (Czechy). We wczorajszym ćwierćfinale z kolei pokonał najwyżej rozstawionego w całych zawodach Eduardo Ionesu (Rumunia) 4:2 w setach. Dzięki tej wygranej tenisista Bogorii zameldował się w strefie medalowej i dziś o godzinie 12.30 zagra z reprezentantem Niemiec Andre Bertelsmeierem.

Równie dobrze Miłosz radzi sobie w grze podwójnej z Maciejem Kubkiem. Tam również Polacy byli rozstawieni z numerem 2 i do rywalizacji przystępowali od 1/8 finału. Co ciekawe wszystkie trzy mecze do tej pory Biało-Czerwoni wygrali 3:0 w setach, nie dając jakichkolwiek szans swoim rywalom. We wczorajszym półfinale przeciwko Rumuńskiemu deblowi Iulian Chirita/Andrei Istrate oddali rywalom zaledwie 15 punktów, wygrywając odpowiednio 11:3, 11:7, 11:5. Dziś mecz finałowy rozegrają o godzinie 15.40, tam również za rywali będą mieli Rumunów Eduardo Ionescu/Darius Movileanu.