Trzy nasze Żaczki w najlepszej ósemce Grand Prix Polski

W weekend siódemka adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego rywalizowała w III Grand Prix Polski  Żaków w Mławie. Brązowy medal w Mławie zdobyła Zosia Śliwka.

Do Mławy wraz z trenerem Adamem i Zbyszkiem udali się oprócz Zosi, Tosia Zembowicz, Milena Mirecka, Ola Oskiera, Kamil Sadowski, Fabian Sprzączak i Piotr Garwoła. Cała siódemka rozpoczęła zawody od sobotniego turnieju grupowego. W nim pierwsze miejsca w swoich grupach zajęli Zosia, Milena, Tosia i Ola. Fabian oraz Kamil w swoich grupach uplasowali się na drugich pozycjach. Dwie pierwsze miejsca w swoich grupach dawały awans do najlepszej 32 w kraju. Sztuka ta nie udała się jedynie Piotrkowi, który w swojej grupie zajął miejsce czwarte. Jednak w grach o miejsca od tyłu, Piotrek wygrał swój pojedynek 3:0 w setach, co ostatecznie pozwoliło mu zająć 49. miejsce w całych zawodach.

Wspomniana szósta adeptów naszej Akademii w sobotę wieczorem ruszyła do walki w turnieju głównym. Swoje pierwsze rundy wygrały dziewczynki, Kamil z Fabianem trafili na mocniejszych przeciwników, których musieli uznać wyższość. Kamil w grach od tyłu wygrał jeszcze jeden pojedynek co pozwoliło mu zająć miejsca w przedziale 21-24. Fabian z kolei przegrał swój drugi pojedynek w turnieju głównym i turniej w Mławie zakończył na miejscach 25-32. Dobrą passę w turnieju Żaczek kontynuowały Zosia, Tosia i Milena wygrywając swoje pojedynki w drugiej rundzie. Szczególnie emocjonujące były gry Mileny i Tosi, które swoje pojedynki zwyciężyły 3:2 w setach. Dzięki zwycięstwom dziewczyn po raz pierwszy w tym sezonie aż trójka naszych Żaczek była w najlepszej ósemce w Polsce. Swój pojedynek drugiej rundy przegrała Ola Oskiera. W niedzielnych pojedynkach Ola odniosła dwa zwycięstwa co pozwoliło jej zająć 19. miejsce w turnieju.

W niedzielnych ćwierćfinałach zwycięstwo udało się odnieść jedynie Zosi Śliwce. Tosia swój pojedynek ze zwyciężczynią całych zawodów Natalią Gaworską przegrała co prawda 0:3, jednak wszystkie sety były na przewagi, a w dwóch Tosia miała piłki setowe. Również Milena nie sprostała swojej przeciwniczce. Jednak po porażkach zarówno Tosia jak i Milena podniosły się bardzo szybko. Tosia wygrała dwie gry co ostatecznie dało jej bardzo wysokie 5. miejsce w całym turnieju, Milena wygrała zaś dwie gry i III Grand Prix Polski zakończyła na 7. miejscu. W półfinale Zosi nie udało się “pomścić” Tosi i jej pojedynek z Natalią Gaworską zakończył się porażką 1:3 w setach. Jednak brązowy medal Zosi to jej ogromny sukces. Gratulacje dla całej naszej drużyny Żaków oraz trenerów Zbyszka i Adama.