Grad medali naszych Żaków

Sobotnich sukcesów naszych Młodzików w niedzielę (15 kwietnia) pozazdrościli nasi Żacy. W Mistrzostwach Województwa nasze Żaczki zajęły całe podium, zaś w kategorii Żaków adepci naszej Akademii zdobyli srebrny i brązowy medal.

Nasze dziewczynki tym samym po raz kolejny potwierdziły swoją dominację na Mazowsza, ale nie ma się co dziwić, gdyż są one również w ścisłej czołówce w kraju. Turniej Żaczek zwyciężyła Zosia Śliwka, która w półfinale pokonała Olę Oskierę, a następnie w finale Milenę Mirecką. Milena z kolei w półfinale pokonała Tosię Zembowicz, która po złotym medalu w kategorii Młodziczek, tym razem zdobyła brązowy medal po zwycięstwie w meczu o trzecie miejsce z Olą Oskierą. Cała czwórka dziewczyn wystąpi w czerwcowych Mistrzostwach Polski, które zostaną rozegrane w Kraśniku. Miejsce w przedziale 13-16 w gronie Żaczek zajęła Zuzia Gutkowska.

Również świetnie co dziewczynki, radzili sobie nasze Żacy. Tytuł Wicemistrza Mazowsza trafił do Fabiana Sprzączaka, który w półfinale pokonał swojego klubowego kolegę Kamila Sadowskiego. W finale przegrał on 1:3 z Mateuszem Sakowiczem. Kamil z kolei w grze o brązowy medal pokonał Adama Smotera. Fabian i Kamil podobnie jak dziewczyny zagrają we wspomnianych Mistrzostwach Polski. Wysokie czwarte miejsce w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski zajął Stanisław Wróblewski. Na miejscu 5-8 uplasował się Piotr Garwoła, pozostałe miejsca adeptów tenisa stołowego Bogorii: 17-24 Jan Wróblewski, Jakub Dobosz i Michał Chęciński, 25-32 Tomek Fabisiak. W niedzielę również w turnieju o Mistrzostwo Mazowsza rywalizowali nasi kadeci. Brązowy medal w turnieju deblowym zdobył Jakub Lis w parze z Robertem Czerneckim. W turnieju singlowym nasi kadeci zajęli miejsca: 9-12 Kuba Lis, Piotr Florczak i Adam Stąporek.