Martyna Lis z medalem GPP Seniorek

You are currently viewing Martyna Lis z medalem GPP Seniorek

Zdecydowanie najlepszy turniej rangi Grand Prix Polski Seniorów w weekend rozegrała nasza tenisistka Martyna Lis. Martyna w zawodach rozgrywanych w Gliwicach stanęła na trzecim miejscu podium.  Na ćwierćfinale swój start zakończył Miłosz Redzimski, który minimalnie uległ Robertowi Florasowi.

W weekend w Gliwicach wystartowała spora liczba zawodników Bogorii. Piątkowe eliminacje przebrnął Michał Gawlas. Mający za sobą zwycięstwa w LOTTO Superlidze Michał po raz pierwszy awansował do turnieju głównego GPP w tej kategorii wiekowej. Blisko osiągnięcia tego sam celu była Kasia Trochimiuk. Kasia najpierw wygrała zmagania grupowe, a następnie kolejny pojedynek. W decydującym o awansie pojedynku uległa Annie Kubiak.

Wcześniej start w zawodach głównych zapewniony mieli Miłosz Redzimski, Martyna Lis oraz Kuba Stecyszyn. Oznaczało to, że w gronie 40 najlepszych zawodników i zawodniczek w kraju mieliśmy czterech swoich przedstawicieli. W sobotę awans do 1/8 finału uzyskali Miłosz i Martyna wygrywając po trzy pojedynki w zmaganiach grupowych. Sztuka ta nie udała się Kubie i Michałowi, którzy zawody ukończyli odpowiednio na miejscach 25-28 oraz 29-32.

Z walki o awans do ćwierćfinału zwycięsko wyszli zarówno Martyna, jak i Miłosz. 19-letnia zawodniczka Bogorii świetnie czuła się w Gliwicach i pokonała 4:0 w setach Julię Tomecką. Miłosz z kolei zwyciężył 4:2 w setach doświadczonego Alana Wosia. Gry 1/4 finału rozgrywane były już w niedzielę. Martyna zagrała kolejny świetny pojedynek z Julią Furman, co przełożyło się na jej wygraną 4:1 w setach. Miłosz również mógł być zadowolony ze swojej gry z Robertem Florasem. Po dwóch partiach prowadził 2:0, a następnie 3:2. Były zawodnik Bogorii wytrzymał napór Miłosza i zwyciężył 4:3 w całej grze. Co więcej Floras okazał się zwycięzcom całych zawodów.

Zwyciężczyni całego turnieju, okazała się pogromczynią również Martyny. Kasia Węgrzyn w grze o finał zwyciężyła naszą wychowankę 4:0 w setach. Mimo, porażki z bardzo zdolną przeciwniczką Martyna może być bardzo zadowolona z całego turnieju. Pierwszy medal w gronie seniorek to z pewnością duży sukces. Całej grupie gratulujemy udanego turnieju.

Zadanie publiczne dofinansowane z budżetu Gminy Grodzisk Mazowiecki.