Szymon Wiśniewski brązowym medalistą Mistrzostw Polski

You are currently viewing Szymon Wiśniewski brązowym medalistą Mistrzostw Polski

Wielki sukces w Mistrzostwach Polski Młodzików odniósł adept Akademii Tenisa Stołowego Bogorii Szymon Wiśniewski. W grze indywidualnej Szymon stanął na najniższym stopniu podium.

Tym samym zdobył on drugi krążek w trakcie rozgrywanych w Drzonkowie Mistrzostw Polski dzieci do lat 13. Wcześniej Wiśniewski wraz z Mikołajem Giereło oraz Krzysztofem Stąporkiem sięgnęli również po brązowy medal w turnieju drużynowym. W drodze do półfinału Szymon pokonał czterech przeciwników. Szczególnie zacięty był jego pojedynek w 1/8 finału, gdzie przegrywał już z Bartoszem Frączkiem 0:2 w setach, mimo to zachował zimną krew i zwyciężył 3:2. W walce o finał Szymek uległ późniejszemu zwycięzcy zawodów Mateuszowi Zalewskiemu 0:3. Oprócz Szymona w turnieju indywidualnym walczyli również Zosia Śliwka, Mikołaj Giereło oraz Krzysztof Stąporek. Wysokie 17. miejsca zajęli Mikołaj oraz Zosia (rywalizowała ona z przeciwniczkami dwa lata starszymi), Krzysztof z kolei uplasował się na 33. miejscu.

Oprócz rywalizacji indywidualnej cała czwórka uczestniczyła również w rozgrywkach deblowych. Najdalej w grze podwójnej doszedł Szymon, który tworzył parę deblową z Mateuszem Zalewskim. Zajęli oni 5. miejsce przegrywając decydujący pojedynek o wejście do strefy medalowej 2:3 z Dawidem Jadamem oraz Marcelem Błaszczykiem. Miejsce 9. wraz ze swoimi partnerami deblowymi zajęli Mikołaj oraz Zosia, zaś Krzysztof miejsce 17. Ogromne gratulacje dla całej ekipy naszych Młodzików oraz trenera Zbyszka Grześlaka.