Trzy medale Juniorów w Mistrzostwach Polski

You are currently viewing Trzy medale Juniorów w Mistrzostwach Polski

Świetny start w turnieju drużynowym zaliczyli juniorzy i juniorki Bogorii. W Zielonej Górze chłopcy stanęli na najwyższym stopniu podium, zaś juniorki uplasowały się na trzeciej pozycji. Po brązowy krążek sięgnęli również Michał Gawlas i Kacper Głazowski w turnieju deblowym.

Zmagania w turnieju do lat 19 trwały od czwartku do niedzieli i zaczęli się właśnie od “drużynówki”. Kacper, Michał, Jacek Mitas i Adam Smoter okazali się zdecydowanie najlepsi w tej konkurencji. Do finału wygrali wszystkie gry w stosunku 3:0 i 3:1. W finale mierzyli się z gospodarzami z Zielonej Góry. Mecz od początku ułożył się po myśli zawodników trenera Zbyszka Grześlaka, którzy triumfowali 3:0. Bardzo zadowolone ze swojej postawy mogły być również Zosia Śliwka, Milena Mirecka, Emilka Skuba i Tosia Zembowicz. Dziewczyny w drodze do półfinału wygrały trudne mecze z MRKS-em Gdańsk i AZS UE Wrocław. W meczu o finał nie sprostały Politechnice Rzeszowskiej, ale zadowolone odebrały brązowe medale. Warto również wspomnieć, że w zawodach juniorów zagrała druga drużyna Bogorii, która w składzie Krzysztof Stąporek, Kamil Sadowski, Dawid Budzich uplasowała się na wysokim 9. miejscu.

W turnieju indywidualnym mieliśmy wiele swoich szans medalowych. Łącznie nasi zawodnicy zagrali aż w 7 ćwierćfinałach. Niestety w ważnych pojedynkach to zazwyczaj rywale okazywali się lepsi. Bardzo dobre zawody rozgrywała Zosia. Jej dyspozycja bez większych problemów pozwoliła jej awansować do ćwierćfinału. W nim mierzyła się z faworytką całego turnieju Zuzią Wielgos z Rzeszowa. Nasza zawodniczka zagrała bardzo dobry mecz i po dwóch setach prowadziła 2:0. Od tego momentu rywalka Śliwki zaczęła grać jeszcze lepiej i cały mecz zwyciężyła 4:2. Mecz o półfinał singla przegrał również Kacper, który musiał uznać wyższość Dawida Michny.

Na trzecim stopniu podium w deblu stanęli Kacper Głazowski oraz Michał Gawlas. W grze o awans do półfinału pokonali swojego klubowego kolegę Adama Smotera, któremu partnerował Mateusz Sakowicz. Do ćwierćfinału debla oprócz Adama dotarli również Jacek Mitas i Krzysztof Stąporek. Blisko awansu do półfinału były również Zosia z Mileną w deblu juniorek (obie odpadły w ćwierćfinale).