Pierwsza Połowa dla Dekorglassu

Przegraną 1:3 zakończyło się pierwsze półfinałowe starcie Bogorii z Dekorglassem Działdowo w półfinale LOTTO Superligi. Rewanż już w ten piątek o godzinie 18 w Działdowie.

Przed rozpoczęciem dwumeczu za faworyta uchodziła drużyna Dekorglassu, która niedawno triumfowała w europejskim Pucharze ETTU. W zeszłym roku jednak Bogoria też na papierze wydawała się trochę słabsza, a mimo to po fantastycznym dwumeczu pokonała Dekorglass również w półfinale rozgrywek LOTTO Superligi. Spotkanie jednak nie rozpoczęło się po myśli grodziskiej publiczności, która licznie stawiła się w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. W pierwszej grze nasz Han Chuanxi wyraźnie uległ 0:3 w setach innemu Chińczykowi Zhang Chao. Bardzo ważna gra z perspektywy całego spotkania była druga gra naszego lidera Pavla Sirucka z liderem gości Yang Wangiem. Pavel dobrze rozpoczął to spotkanie od zwycięstwa w premierowej partii 12:10, później jednak obrońca Działdowa spisywał się rewelacyjnie, nie popełniając praktycznie wcale błędów. Pavel mimo swojej dobrej gry przegrał trzy kolejne sety i po dwóch singlach Dekorglass prowadził 2:0.

W grze numer trzy do stołu podszedł nasz kapitan Daniel Górak. Był to ostatni mecz Daniela w barwach Bogorii przed grodziską publicznością. Daniel, który dumnie bronił barwa Bogorii przez osiem sezonów, zdobywając w tym czasie wiele złotych medali Mistrzostw Polski (w singlu i drużynie), mierzył się z Pawłem Fertikowskim. Spotkanie to było ozdobą całego spotkania. Były w nim ogromne emocje oraz wiele akcji na bardzo wysokim poziomie. Daniel, który walczył o każdą piłkę jak lew zwyciężył Fertikowskiego 3:2 w setach i 11:9 w tie-breaku. Po ostatniej piłce pod adresem Daniela padłe liczne okrzyki Dziękujemy! Dziękujemy. Kibice docenili wielki wysiłek Daniela nie tylko w tym konkretnym spotkaniu, ale również w wielu innych, w których popularny Góra dawał kibicom Bogorii wiele radości. Niestety jego zwycięstwo nie odwróciło losów całej rywalizacji. W grze numer cztery Han Chuanxi po raz kolejny dosyć wyraźnie uległ świetnie dysponowanemu tego dnia Yang Wangowi.

Tym samym Deorglass pokonał Bogorię 3:1 i jest bliżej finału LOTTO Superligi. Liczymy jednak, że w piątek nasi zawodnicy sprawią miłą niespodziankę i w piątek pokonają Dekorglass w stosunku dającym awans do wielkiego finału, który zostanie rozegrany 15 czerwca w Gdańsku.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Dekorglass Działdowo 1:3
Han Chuanxi – Zhang Chao 0:3
Pavel Sirucek – Wang Yang 1:3
Daniel Górak – Paweł Fertikowski 3:2
Han Chuanxi – Wang Yang 0:2