Miłosz Redzimski piątym kadetem na świecie

W rozgrywanym w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie turnieju World Cadet Challenge adept naszej Akademii wywalczył 5. miejsce w singlu oraz brązowy medal w deblu w parze z Mateuszem Zalewskim.

Ta prestiżowa impreza rozgrywana od 2002 roku uznawana jest za nieoficjalne Mistrzostwa Świata dzieci do lat 15. Po raz pierwszy dzięki działaniom naszej związku odbyła się w Polsce. Jak informowaliśmy wcześniej Miłosz wywalczył wraz z kolegami z reprezentacji czwarte miejsce w turnieju drużynowym. W singlu z kolei młody zawodnik Bogorii zajął najpierw 1. miejsce w turnieju grupowym, co dało mu awans do najlepszej 16 zawodów. W 1/8 finału Miłosz pokonał 4:0 w setach Deniela Berzosa z Hiszpanii. W ćwierćfinale Redzimski uległ z kolei późniejszemu finaliście leworęcznemu Koreańczykowi Jang Seongilowi. Nasz młody tenisista przegrał ten pojedynek 1:4 w setach.

W grach o miejsca Miłosz zanotował dwa kolejne zwycięstwa, pokonując najpierw Rogello Castro z Meksyku 3:0 w setach. W decydującym o 5. miejscu pojedynku Redzimski po wyrównanym boju pokonał 3:2 Nigeryjczyka Mati Taiwo. W całych zmaganiach indywidualnych adept Bogorii zwyciężył 6 pojedynków i zanotował tylko 1 porażkę. Brak medalu w singlu Miłosz “odbił” sobie w grze podwójnej wraz z Mateuszem Zalewskim. Niedawno wywalczyli oni srebrny medal w silnie obsadzonym Croatia Open. Teraz z kolei wywalczyli brąz w World Cadet Challenge. W drodze do wspomnianego brązu polscy kadeci pokonali w ćwierćfinale bardzo mocną parę Movileanu/Laffineur 3:1 w setach. W półfinale nie sprostali oni z kolei deblowi Chirita/Quek Yong, przegrywając to starcie 0:3 w setach. 3,4 oraz 5. miejsce w tak prestiżowym turnieju to ogromny sukces Miłosza, któremu bardzo gratulujemy udanego startu.