Zosia Śliwka Mistrzynią Polski Żaczek!!!

Niezwykle udane dla adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego były zakończone w niedzielę Mistrzostwa Polski Żaków w Kraśniku. Oprócz Złotego medalu Zosi w singlu, zdobyliśmy srebrny medal w grze podwójnej autorstwa Tosi Zembowicz i Zosi Śliwki.

Do Kraśnika nasi Żacy pojechali w siedmioosobowym składzie: Zosia Śliwka, Tosia Zembowicz, Ola Oskiera, Milena Mirecka, Fabian Sprzączak, Kamil Sadowski i Piotr Garwoła. Tym samym nasi Żacy byli najbardziej liczną ekipą biorącą udział w Mistrzostwach Polski. Już sobotni początek Mistrzostw był bardzo udany dla naszych zawodników. Spośród siódemki wspieranej przez trenerów Pawła Szelińskiego i Adama Białka, aż czwórka zajęła pierwsze miejsca w swojej grupie. Na drugich pozycjach uplasowali się Ola Oskiera i Kamil Sadowski. Cała szóstka tym samym awansowała do turnieju głównego i tym samym do najlepszej 32 w kraju. Sztuka ta nie udała się jedynie Piotrkowi Garwole, który zwyciężył jednak w swoim pojedynku o miejsca od tyłu i turniej zakończył na 33. miejscu.

Turniej główny bardzo dobrze rozpoczął się dla Zosi,Tosi i Fabiana którzy w dwóch pierwszych rundach turnieju wygrali po dwa pojedynki tracąc w nich jedynie solidarnie po jednym secie. Pozwoliło im tym samym awansować do ćwierćfinału gry pojedynczej. Szczególnie jest to duży sukces dla Fabiana, który do Mistrzostw przystępował z numerem 22 i rywalizował z dwa lata starszymi przeciwnikami. Swoje gry w pierwszej rundzie przegrali Milena, Ola i Kamil. Oni jednak z kolei bardzo dobrze radzili sobie w turnieju pocieszenia. Milena w nim wygrała wszystkie trzy pojedynki kończąc zawody na 9. miejscu. Ola z kolei w Kraśniku uplasowała się na 13. miejsce zaś Kamil na miejscu 21. W grach ćwierćfinałowych zwycięstwo odniosła jedynie Śliwka, która swoją przeciwniczkę pewnie pokonała 3:0. Swoje gry przegrali Tosia oraz Fabian, oboje najważniejszy turniej w sezonie zakończyli na bardzo wysokim 5. miejscu. Zosia awansując do półfinału zapewniła sobie awans do strefy medalowej. W nim stoczyła dla siebie najtrudniejszy mecz w całym turnieju. W walce o finał Zosia przegrywała już 0:2 w setach i 8:10 z Amelią Wycichowską z Energii Manekin Toruń. Zosia jednak najpierw obroniła, dwie piłki meczowe i wygrała trzeciego seta. A następnie pewnie zwyciężyła w dwóch kolejnych setach, zapewniając sobie tym samym awans do wielkiego finału Mistrzostw Polski. W nim już dosyć pewnie pokonała 3:0 Wiktorię Przybytkowską, zapewniając sobie tytuł najlepszej Żaczki w Polsce.

Równie dobrze co w singlu nasi Żacy radzili sobie w grze podwójnej. Aż trzy nasze pary Tosia Zembowicz/Zosia Śliwka, Milena Mirecka/Ola Oskiera i Kamil Sadowski/Fabian Sprzączak awansowały do ćwierćfinału. W grach o medale Tosia z Zosią pokonały 3:0 Olę i Milenę. Swoją ćwierćfinałową grę przegrali Kamil z Fabianem, którzy podobnie jak dziewczyny zajęły w deblu 5. miejsce. Tosia z Zosią z kolei kontynuowały swoją zwycięską passę wygrywając swój pojedynek półfinałowy 3:0 w setach i awansując tym samym do finału. W nim spotkały się z parą Karolina Hołda/Natalia Gaworska, mimo wyrównanej walki nasze zawodniczki przegrały 1:3 w setach zdobywając srebrne medale w deblu Żaczek. Dwa medale, sześć ćwierćfinałów i aż szóstka adeptów naszej Akademii w najlepszej 24 kraju w singlu do ogromny sukces naszych Żaków, którym składamy ogromne gratulacje. Gratulacje składamy również trenerom Pawłowi i Adamowi, którzy mocno wspierali swoich zawodników przez dwa turnieju.