Adepci naszej Akademii w czołówce rankingów ogólnopolskich

Pierwsze miejsce Zosi Śliwki i szóste miejsce Tosi Zembowicz w kategorii Żaczek, trzecie miejsce Szymona Wiśniewskiego w Młodzikach oraz siódma pozycja Miłosza Redzimskiego w kategorii kadetów. To najwyższe pozycje adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego w rankingach ogólnopolskich w sezonie 2017/2018.

Zosia tytuł najlepszej Żaczki w kończącym się sezonie zapewniła sobie wygrywając Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. Zosia oprócz tego triumfowała w II Grand Prix Polski, które rozgrywane było w Łaziskach Górnych. Grająca w tej samej kategorii wiekowej Tosia Zembowicz na wszystkich turniejach ogólnopolskich była w najlepszej ósemce w Polsce, na drugim Grand Prix była nawet na podium. To pozwoliło jej zakończyć sezon na szóstym miejscu w gronie Żaczek. Również wysoką dziewiątą pozycję w gronie Żaczek na koniec sezonu zajęła Milena Mirecka. Co więcej w następnym sezonie Milena również będzie występować w gronie Żaczek w następnym sezonie i na pierwszym turnieju Grand Prix będzie najwyżej rozstawioną zawodniczką. Z trzecim numerem do pierwszego turnieju tej kategorii wiekowej w następnym sezonie będzie przystępować Ola Oskiera, która sezon 2017/2018 zakończyła na 21. miejscu.

Do czołówki kraju należą również nasi Żacy. Fabian Sprzączak, który na Mistrzostwach Polski zajął piąte miejsce, sezon zakończył na 18. miejscu. Warto jednak podkreślić, że w tej kategorii wiekowej będzie on występował jeszcze przez dwa lata. Na 26. miejscu sezon w tej kategorii wiekowej zakończył Kamil Sadowski, zaś na miejscu 34 Piotr Garwoła. Na bardzo wysokim trzecim miejscu sezon w gronie Młodzików zakończył Szymon Wiśniewski. Szymek zdobył również dwa brązowe medale Mistrzostw Polski (w singlu i deblu), a także na drugim Grand Prix Polski zajął drugie miejsce. Na 25. miejscu sezon w tej kategorii wiekowej zakończył Mikołaj Giereło.

W starszej kategorii wiekowej występował Miłosz Redzimski. Co ciekawe w gronie kadetów Miłosz rywalizował z zawodnikami o trzy lata starszymi od siebie. Nie przeszkodziło mu to być cały sezon w krajowej czołówce. Miłosz trzykrotnie był w turniejach ogólnopolskich w najlepszej ósemce w kraju. W następnym sezonie będzie on na pierwszym turnieju Grand Prix Polski rozstawiony z numerem drugim. Na 36. miejscu sezonie w gronie Juniorek zakończyła Martyna Lis. Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy udanego sezonu.