Miłosz Redzimski o krok od medalu w WTT Youth Contender

W weekend kilku młodych zawodników i zawodniczek Bogorii ponownie brało udział w zawodach międzynarodowych. Do ćwierćfinału turnieju we Władysławowie dotarł Miłosz Redzimski w kategorii U-19. Nieco wcześniej bo w 1/8 finału zmagań w U-13 odpadł Jakub Dobosz.

Zawody, które odbyły się we Władysławowie i Berlinie miał bardzo silną obsadę. Do Europy przyleciała duża grupa utalentowanych tenisistów i tenisistek z Azji. To głównie Chińczycy, Japończycy oraz Koreańczycy dominowali we wszystkich kategoriach wiekowych. Najbliżej pokrzyżowania im szyków spośród Europejczyków był Miłosz. W kategorii do lat 19 wychowanek Bogorii najpierw przebrnął przez rozgrywki grupowe. Następnie pokonał Igora Sisanovas z Litwy oraz Mateusza Zalewskiego. W 1/8 finału z kolei nie dał szans Chińczykowi Fei Junhang zwyciężając 3:0 w setach. W ćwierćfinale Redzimski mierzył się z Japończykiem Sorą Matsushima. To właśnie z tym przeciwnikiem półtora roku temu Miłosz walczył w finale Mistrzostw Świata Kadetów.

Wówczas górą był Matsushima. Tym razem również leworęczny Azjata zwyciężył, tym razem 3:1 w setach. Japończyk okazał się również najlepszy w całych zawodach. W tej kategorii wiekowej do 2. rundy dotarł Michał Gawlas. W młodszej kategorii wiekowej do 1/8 finału doszedł inny nasz wychowanek Kuba Dobosz. Kuba najpierw wygrał swoją grupę, co dało mu awans do 1/8 finału. Kuba miał pecha z losowaniu i trafił na bardzo silnego Koreańczyka Ma Yeongmin, który pokonał Kubę 3:1 w setach. W starszych kategoriach z bardzo dobrej strony pokazał się Aleks Pakuła, który w w U-15 i U-17 zameldował się bez porażki w 1/16 finału. Na tym etapie dwukrotnie musiał uznać wyższość zawodników z Chin.

W tym samym czasie w Berlinie walczyły nasze Zosia Śliwka, Maja Łakoma i Milena Mirecka. Bardzo dobrze w starszej kategorii U-17 poradziła sobie Zosia Śliwka, która awansowała do najlepszej “16” turnieju. Zosia podobnie jak Miłosz i Kuba musiała uznać w turnieju głównym zawodniczce z Azji. Zosia jednak może być bardzo zadowolona ze swojego startu. W młodszej kategorii U-15 na 1/16 finału zmagania zakończyła Milena Mirecka, zaś do 1/32 dotarła Maja Łakoma.

Poniżej link do strony z wynikami:

https://worldtabletennis.com/eventInfo?subEvt=MSINGLES——–U13&selectedTab=Draws&eventId=2677