Pierwszy obóz trenuj z Pasją za nami

Od 30 czerwca do 8 lipca w Kołobrzegu odbywał się pierwszy obóz organizowany przez nasz klub pod hasłem Trenuj z Pasją. W trakcie dziewięciodniowego obozu udział wzięło 61 osób.

Do Kołobrzegu zjechali się młodzi zawodnicy z różnych stron Polski. Dla przykładu 10-osobowa grupa dzieci z Czechowic-Dziedzic przejechała pociągiem ponad 14 godzin. Wszystko po to by pod okiem 10 trenerów poprawiać swoje umiejętności. Przez 9 dni obozu dzieci mogły korzystać z sali na której znajdowało się 15 stołów do gry. Bogato rozwinięta infrastruktura pozwalała również korzystać z dwóch boisk do piłki nożnej, koszykówki oraz 400 metrowej bieżni. W trakcie dnia odbywały się dwa treningi dziennie po trzy godziny. Oprócz tego przed każdym treningiem odbywał się pokaz poszczególnych technik i zagrań prezentowanych przez najlepszych tenisistów stołowych na świecie. Ważną rolę w trakcie treningów odgrywali również czterej sparingpartnerzy, którzy grali z wszystkim z dziećmi. Każdy z nich prezentował przynajmniej poziom drugoligowy.

W trakcie treningów trener naszej Akademii Paweł Szeliński nagrywał wszystkie dzieci po to by później analizować ich grę. Oprócz ciężkich treningów wieczorami dzieci miały również organizowane wyjścia na plażę, a także ogniska. W trakcie obozu w celu poprawienia wytrzymałości dzieci trenerzy zorganizowali dwa marszobiegi po plaży. Przez całe 9 dni obozu panowała doskonała atmosfera zarówno wśród samych zawodników jak i trenerów. Większość z nich wspominała, że w następnym roku z przyjemnością weźmie udział w kolejnym obozie Trenuj z Pasją. A już od soboty czas na kolejny obóz Trenuj z Pasją, tym razem odbędzie się on w Limanowej. Więcej informacji oraz życia obozowego, znajdziecie na Facebookowym Fanpagu Trenuj z Pasją. Link do niego poniżej:

https://www.facebook.com/trenujtenisstolowy/