Zosia Śliwka i Milena Mirecka na drugim stopniu podium WTT Youth Star Contender

You are currently viewing Zosia Śliwka i Milena Mirecka na drugim stopniu podium WTT Youth Star Contender

Tenisistki stołowe KS Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki – Zofia Śliwka i Milena Mirecka wywalczyły srebrny medal prestiżowych zawodów we Władysławowie. Dla naszych dziewczyn to jeden z największych sukcesów w dotychczasowej „karierze” przy stole.

Nad polskim morzem wystąpiły czołowe tenisistki Europy i Świata w kategorii do lat 15. Już sam start Mileny i Zosi z orzełkiem na piersi jest dla nich ogromnym wyróżnieniem. Obie to aktualne Mistrzynie Polski w singlu- Zosia w kategorii Kadetek, Milena Młodziczek. W drodze do finału nasze młode tenisistki pokonały aż trzy duety. Swoją zmagania w grze podwójnej rozpoczęły od 1/8 finału i w drodze do wielkiego finału pokonały odpowiednio Aleksandrę Bokovą/Eseniię Shirokovą (Rosja) (3:2 w setach), Marię Vidakovic/Senę Smailji (Chorwacja) (3:1 w setach) oraz Zrinkę Rebic (Chorwacja) i Cristinę Singeorzan (Rumunia) (3:1 w setach).

Zdecydowanie najbardziej zacięty przebieg miało sobotnie spotkanie półfinałowe z zawodniczkami z Rosji. Mimo wielu trudnych sytuacji, dziewczyny świetnie sobie poradziły i zaprezentowały wiele świetnych akcji. W tej grze przegrywały 1:2 w setach, potem doprowadziły do wyrównania, a decydującego seta wygrały 11:9. W finałowym pojedynku Milena z Zosią uległy najwyżej rozstawionej parze w imprezie – Annett Kaufmann z Niemiec i Biance Mei Rosu z Rumunii 1:3 (11:8, 6:11, 4:11, 6:11). Medal dziewczyn był jedynym wywalczonym przez polskie zawodniczki (kadetki, juniorki) w WTT Youth Star Contender. Warto również wspomnieć, że dla Mileny był to debiut w zawodach międzynarodowych i awans do strefy medalowej to bardzo miła niespodzianka. Zosia z kolei już od dwóch lat znajduje się w kadrze narodowej, a w lipcu wywalczyła brązowy medal w drużynowych Mistrzostwach Europy. Całą drabinkę turniejową dziewczyn można znaleźć pod poniższym linkiem: