Młodzicy Bogorii najlepsi na Mazowszu

You are currently viewing Młodzicy Bogorii najlepsi na Mazowszu

Po raz kolejny adepci Akademii Tenisa Stołowego Bogorii potwierdzają swoją dominację na Mazowszu. W sobotnim Grand Prix Mazowsza zwycięstwa odnieśli Tosia Zembowicz oraz Krzysztof Stąporek.

Do Warszawy na II Grand Prix Mazowsza udała się wraz z trenerem Pawłem i Adamem dziesiątka naszych młodych zawodników. Tosia w drodze do zwycięstwa pokonała cztery przeciwniczki, tracąc w tych meczach trzy sety. Najbardziej zacięty bój Tosia toczyła ze swoją koleżanką klubową Mileną Mirecką, mecz ten Zembowicz wygrała 3:2 w setach. Milena w tych zawodach sięgnęła po brązowy medal. W przedziale 5-8 turniej zakończyła Ola Oskiera.W gronie Młodzików Krzysztofą Stąporek w całym turnieju stracił zaledwie jednego seta. Tego seta stracił w finałowym pojedynku z innym adeptem Akademii Bogorii Kamilem Sadowskim. Oznacza to, że w sobotnim Grand Prix adepci naszej Akademii zdobyli aż cztery medale. Tosia z Krzysiem w nagrodę za zwycięstwo w zawodach uzyskali awans do Grand Prix Polski Młodzików, który odbędzie się w listopadzie. Równie dobrze zaprezentowali się inni adepci Bogorii. Na miejscu 5-8 turniej ukończył Piotrek Garwoła. W przedziale 17-20 znalazł się najmłodszy w całych zawodach Jakub Dobosz. Nikodem Jośko zajął miejsce w przedziale 25-32, zaś Tomek Fabisiak i Michał Chęciński uplasowali się przedziale 33-48. Gratulacje dla wszystkich walczących na chwałę Bogorii oraz trenerów.