Wielkie zwycięstwo Bogorii

We wczorajszym spotkaniu drugiej kolejki Ligi Mistrzów zespół Bogorii sensacyjnie pokonał 3:0 czołowy zespół Bundesligi FC Saarbrucken TT.

Przed rozpoczęciem spotkania to goście uchodzili za faworyta rywalizacji. Tym bardziej, że w ekipie Tomasza Redzimskiego nie wystąpił żaden z Azjatyckich zawodników. Mimo to Panagiotis Gionis, Marek Badowski oraz Pavel Sirucek do granic możliwości rozgrzali publiczność, która licznie zgromadziła się w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Każdy z naszych tenisistów zagrał świetne gry jednak na szczególne uznanie zasługuje Marek Badowski, który przeciwko 5-krotnemu Mistrzowi Europy Patrickowi Franzisce rozegrał chyba najlepszy mecz w dotychczasowej karierze. Robiący ogromne postępy w ostatnim czasie Marek po blisko 50 minutowym spotkaniu pokonał 3:2 aktualnego brązowego medalistę Mistrzostw Europy w singlu i deblu.

Niewątpliwe ta gra ustawiła wczorajszą rywalizację. Jednak również Panos jak i Pavel rozegrali naprawdę dobre mecze. Pierwszy z nich w grze otwarcie po obfitującym w wiele ciekawych wymian zagrań meczu pokonał 3:1 Darko Jorgicia. Z pewnością kibice bardzo cieszą się z powrotu Panosa, który od początku sezonu gra na bardzo wysokim poziomie. Bardzo trudnego przeciwnika pokonał również Pavel Sirucek. Czech dosyć pewnie 3:1 w setach pokonał Tajwańczyka Liao-Cheng Tinga przypieczętowując tym samym wygraną Bogorii w całym spotkaniu 3:0. Tym samym Bogoria pokonała brązowego medalistę Bundesligi z poprzedniego sezonu robiąc duży krok w stronę zajęcia jednego z dwóch pierwszych miejsc w tabeli grupy C Ligi Mistrzów. Jedno z dwóch pierwszych miejsc oznaczać będzie awans do ćwierćfinału ETTU Ligi Mistrzów, w którym Bogoria w przeszłości występowała już trzykrotnie. Następny mecz w Lidze Mistrzów podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zagrają 26 października na wyjeździe przeciwko Vaillante Sports Angers TT. A już jutro o godzinie 18 w czwartej kolejce LOTTO Superligi Bogoria zmierzy się z liderem rozgrywek Dekorglassem Działdowo. Mecz ten oczywiście zostanie również rozegrany w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a.

Dartom Bogoria Grodzisk- FC Saarbrucken TT 3:0
Panagiotis Gionis- Darko Jorgic 3:1
Marek Badowski- Patrick Franziska 3:2
Pavel Sirucek- Liao Cheng Ting 3:1