Pewne zwycięstwao z Palmiarnią

You are currently viewing Pewne zwycięstwao z Palmiarnią

Wygraną 3:0 zakończyło się wczorajsze starcie Bogorii z Palmiarnią Zielona Góra w 6. kolejce LOTTO Superligi. W trzech pojedynkach singlowych nasi zawodnicy oddali przeciwnikom zaledwie jednego seta.

Przed rozpoczęciem rywalizacji Bogoria była upatrywana za zdecydowanego faworyta spotkania. W zespole z Zielonej Góry występują młodzi zawodnicy zbierający dopiero szlify w LOTTO Superlidze. Jedynego seta w tym meczu stracił Pavel Sirucek, który w grze otwarcia pokonał 3:1 Kamila Nalepę. Mimo to przewaga Sirucka nie podlegała dyskusji. Dzięki tej wygranej Czech awansował na drugie miejsce w rankingu indywidualnym LOTTO Superligi. Jego obecny bilans do 7 zwycięstw i 1 porażka.

W drugiej grze Panagiotis Gionis po jednostronnym pojedynku pokonał 3:0 Macieja Kołodziejczyka. Większej historii nie miało również trzecie spotkanie wtorkowej rywalizacji. Marek Badowski pokonał 3:0 Łukasza Wachowiaka przypieczętowując zwycięstwo Bogorii w całym spotkaniu. Dzięki tej wygranej Bogoria awansowała na pierwsze miejsce w tabeli LOTTO Superligi. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego mają obecnie 15 punktów i o punkt wyprzedzają drużyny Dekorglassu Działdowo i Dojlid Białystok. A już w najbliższy piątek o godzinie 19.30 Bogoria zmierzy się na wyjeździe z francuskim zespołem Vaillante Sports Angers w 3. kolejce zmagań grupowych Ligi Mistrzów. Po dwóch rundach gier Bogoria przewodzi grupie C Ligi Mistrzów i ewentualne zwycięstwo we Francji przybliży bardzo naszych zawodników do awansu do ćwierćfinału tych elitarnych rozrgywek.