Miłosz Redzimski blisko medalu Mistrzostw Świata Juniorów

Bardzo mało brakowało by reprezentacja Polski Juniorów awansowała do półfinału Mistrzostw Świata w drużynie, które rozgrywane są w Vila Nova de Gaia. Ostatecznie biało-czerwoni ulegli 2:3 drużynie Niemców.

Turniej dla zespołu prowadzonego przez trenera Patryka Jendrzejewskiego rozpoczął się bardzo udanie. W 1/8 finału Polacy pokonali 3:0 gospodarzy. Miłosz podszedł do stołu przy wyniku 2:0. Wcześniej swoje gry pewnie wygrali Maciek Kubik oraz Samuel Kulczycki. Swój pojedynek z Silasem Monteiro rozpoczął nie najlepiej. Po dwóch setach przegrywał 0:2. W dwóch następnych bronił z kolei piłek meczowych. Tenisista Bogorii pokazał jednak stalowe nerwy i wygrał te dwa sety na przewagi. Piątą decydującą partię wygrał już dosyć pewnie 11:2 i przypieczętował awans polskiej kadry do ćwierćfinału.

W nim czekał już zespół naszych zachodnich sąsiadów z aktualnym Mistrzem Europy Juniorów Kay Stumperem na czele. Czwartkowe starcie ćwierćfinałowe lepiej rozpoczęli Niemcy, którzy po zwycięstwach Daniela Rinderera nad Maciejem Kubikiem 3:1 i Kay Stumpera nad Samuelem Kulczyckim także 3:1 objęli prowadzenie w całym meczu 2:0.

Biało-czerwonym nadzieję na korzystny wynik przywrócił nasz Miłosz Redzimski. Najmłodszy zawodnik w polskim zespole bez straty seta ograł Hannesa Hoermanna 3:0. Kilka minut później do remisu doprowadził Samuel Kulczycki, który wygrał z Danielem Rindererem 3:0. Losy ćwierćfinałowej potyczki rozstrzygnęły się w piątym pojedynku wieczoru, w którym Kay Stumper pokonał Macieja Kubika 3:1.

Przed Miłoszem w Portugalii jednak kolejne wyzwania. Tym razem już w gronie Kadetów (U-15) wychowanek naszej Akademii Tenisa Stołowego zagra w turnieju indywidualnym, deblowym oraz w mikście. Początek zawodów tych zawodów już w sobotę.

Portugalia – Polska 0:3

Tiago Li – Maciej Kubik 1:3 (11:9, 12:14, 6:11, 6:11)

David Bessa – Samuel Kulczycki 0:3 (9:11, 1:11, 7:11)

Silas Monteiro – Miłosz Redzimski 2:3 (11:8, 12:10, 12:14, 10:12, 2:11)

Niemcy – Polska 3:2

Daniel Rinderer – Maciej Kubik 3:1 (8:11, 11:2, 11:9, 12:10)

Kay Stumper – Samuel Kulczycki 3:1 (4:11, 11:2, 11:9, 11:9)

Hannes Hoermann – Miłosz Redzimski 0:3 (8:11, 3:11, 2:11)

Daniel Rinderer – Samuel Kulczycki 0:3 (9:11, 7:11, 6:11)

Kay Stumper – Maciej Kubik 3:1 (8:11, 11:3, 11:8, 11:8)