AZS Gdańsk-Bogoria dziś mecz na szczycie w Gdańsku

Punktualnie o godzinie 18 rozpocznie się hitowe spotkanie 7. kolejki LOTTO Superligi w którym Bogoria zmierzy się z Unią AZS Gdańsk.

Po sześciu rundach spotkań Bogoria z dorobkiem 15 punktów była na czele LOTTO Superligi. Drużyna z Gdańska miała taką samą ilość punktów i tylko przez gorszy stosunek małych punktów była w tabeli za Bogorią. Co więcej ekipa prowadzona przez Piotra Szafranka w tym sezonie jest jedyną niepokonaną drużyną w LOTTO Superlidze. Bogoria z kolei w swoim dorobku ma pięć zwycięstw i tylko jedną minimalną porażkę 2:3 z Energą KTS Toruń. Dlatego też niedzielna rywalizacja zapowiada się niezwykle interesująco.

Do Gdańska podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego wybrali się w składzie: Kai Konishi, Pavel Sirucek oraz Marek Badowski. Tym razem w barwach Bogorii nie wystąpi Panagiotis Gionis. Jednak kibice Bogorii nie powinni się bardzo martwić gdyż ulubieńca grodziskiej publiczności godnie powinien zastąpić Konishi. Dla Japończyka będzie to pierwszy mecz w barwach Bogorii w LOTTO Superlidze. Tydzień temu Konishi pierwszy raz wystąpił w Bogorii w Lidze Mistrzów i wygrał bardzo ważną grę z Joao Geraldo. W Unii AZS na pewno wystąpią Patryk Chojnowski oraz Mikhail Paikov. Nie wiadomo z kolei czy zagra Wei Shihao, lider drużyny z Gdańska. W piątkowym meczu przeciwko Dekorglassowi Działdowo Chińczyka zastąpił młody Jakub Witkowski. Mimo tego na pewno zapowiada się niezwykle interesujące spotkanie, którego fani LOTTO Superligi nie mogą przegapić. Transmisja na żywo dostępna będzie na stronie LOTTO Superligi, poniżej link do strony:

https://superliga.com.pl/#