Reprezentacja Polski wraca do Grodziska Mazowieckiego

You are currently viewing Reprezentacja Polski wraca do Grodziska Mazowieckiego

Już w najbliższy wtorek, 4 grudnia 2018 roku, o godzinie 18.00, w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim, reprezentacji Polski w tenisie stołowym podejmie drużynę Turcji. Wejście na mecz będzie darmowe.

„Po trudnym początku rozgrywek eliminacyjnych do Drużynowych Mistrzostw Europy, mamy szanse aby wyjść z grupy z pierwszego miejsca. Szansa pojawiła się po zmianach w składzie reprezentacji. Do drużyny powrócił Zengyi Wang, którego obecność w składzie miała znaczący wpływ na pokonanie w meczu rewanżowym reprezentacji Chorwacji oraz świetny wynik pierwszego spotkania z Turcją. W najbliższy wtorek Turcja zagra na pewno najmocniejszym składem i na to przygotowuję zawodników.” – zapowiada Tomasz Krzeszewski, trener kadry narodowej seniorów.

Zwycięstwo w meczu z Turcją zapewni naszym reprezentantom awans z pierwszego miejsca w grupie, za sprawą którego w czasie losowania grup zbliżających się Drużynowych Mistrzostw Europy, będziemy mieli szansę na łatwiejszą drogę do strefy medalowej.

„W najbliższy wtorek nasza reprezentacja wystartuje w sprawdzonym składzie: Zengyi Wang, Jakub Dyjas, Marek Badowski, Patryk Zatówka.” – mówi Stefan Dryszel, Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Ostatni znaczący sukces w Drużynowych Mistrzostwach Europy polska reprezentacja odniosła w 2007 roku w Belgradzie zdobywając brązowy medal. W składzie reprezentacji obecni wówczas byli: Lucjan Błaszczyk, Daniel Górak, Bartosz Such, Jakub Kosowski i Paweł Chmiel.

Nadchodzące spotkanie jest nie lada gratką dla wszystkich fanów dyscypliny. Polski Związek Tenisa Stołowego zaprasza wszystkich miłośników tej dyscypliny do Grodziska Mazowieckiego, do hali przy ulicy Westfala 3a, w której na co dzień trenuje drużyna Superligi Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.00 a wejście na halę będzie darmowe. Spotkanie transmitowane będzie również LaOla1.