LM: Z Saarbrucken o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

W piątek o godzinie 19 zawodnicy Bogorii zagrają na wyjeździe o ćwierćfinał Ligi Mistrzów z FC Saarbrucken TT. Zwycięzca tego meczu awansuje do ćwierćfinału tych elitarnych rozgrywek.

Po przegranym meczu w Grodzisku Mazowieckim z Roskilde Bordtennis sytuacja Bogorii w grupie C nieco się skomplikowała. Po pięciu kolejkach spotkań Bogoria podobnie jak zespoły z Saarbrucken oraz Angers mają 8 punktów w tabeli. Zespół z Francji w ostatniej kolejce zagra z niemającym już szans na dalszy awans Roskilde. Bogoria z kolei na wyjeździe zmierzy się z drużyną Saarbrucken.

W pierwszym meczu między tymi drużynami Bogoria wygrała w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a z Niemcami 3:0. Świetną partię zagrał wówczas Marek Badowski, który pokonał Mistrza Europy w drużynie Patricka Franziskę. Swoje pojedynki wygrali również Panagiotis Gionis i Pavel Sirucek. Do Saarbrucken poleciała ta sama trójka, która będzie wspierana przez Kaia Konishiego. Japończyk do tej pory wygrał dla Bogorii dwa pojedynki singlowe i nie doznał jeszcze żadnej porażki. Liczymy, że również w Saabrucken Konishi stanie na wysokości zadania. Transmisję z tego spotkania znajdziecie w linku poniżej:
https://www.ettu.org/en/events/table-tennis-champions-league-men/schedule-results/