Reprezentacja Polski Kobiet na podium Igrzysk Europejskich

Z brązowym medalem drugich Igrzysk Europejskich w Mińsku wróci żeńska reprezentacja kobiet w tenisie stołowym. W meczu o brąz naszej panie pokonały 3:2 drużynę Węgier.

Naszą żeńską reprezentację prowadzoną przez trenera Zbigniewa Nęcka reprezentowały Natalia Partyka, Natalia Bajor oraz Li Qian. W drodze do pierwszego medalu Igrzysk Europejskich w tenisie stołowym Polki pokonały najpierw w pierwszej rundzie 3:0 reprezentację Rosji. Wygrana ta dała awans do ćwierćfinału, w którym czekały faworyzowane Austriaczki. Po indywidualnych wygranych Li Qian oraz Natalii Bajor z Sofią Polcanovą i wygranej debla Partyka/Bajor Polki pokonały swoje przeciwniczki 3:1 i zapewniły sobie awans do najlepszej czwórki turnieju drużynowego Igrzysk Europejskich.

O finał Polki zmierzyły się z drużyną Niemiec. Wygrany z tego spotkania miałby zapewniony nie tylko awans do meczu o złoto, ale także uzyskałby prawo startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Spotkanie miało bardzo dramatyczny przebieg. Po trzech grach i wygranych w deblu oraz singlu Natalii Partyki Polki prowadziły 2:1 w meczu. W następnej grze Natalia Bajor przegrała gładko swój mecz 0:3 i o tym kto awansuje do finału miało zadecydować starcie Li Qian z Niną Mittelham. Decydująca gra była tak zacięta, jak i cały meczu. Po czterech setach mieliśmy wynik 2:2 w setach. w Piątej partii popularna “Mała” prowadziła już 9:6. Kolejne pięć akcji padło łupem Niemki i to nasz przeciwniczki awansowały do wielkiego finału Igrzysk Europejskich.

Mimo porażki Polki miały jeszcze jedną szansę na zdobycie medalu Igrzysk Europejskich. W meczu o brąz drużyna Zbigniewa Nęcka mierzyła się z Węgierkami. Mecz miał podobnie jak rywalizacja z Niemkami bardzo dramatyczny przebieg. Po trzech grach znowu było 2:1 dla Polek. Później nastąpiła przegrana Natalii Bajor z Georginą Potą 1:3 w setach i ponownie o losach meczu miał zadecydować pojedynek Li Qian. Tym razem Mała stanęła na wysokości zadania i pokonała 3:1 w setach Szandrę Pergel i zapewniła Polką zwycięstwo 3:2 w całym meczu. Po wygranej dziewczynom towarzyszyła wielka zasłużona radość. Następne Igrzyska Europejskie odbędą się w Krakowie za cztery lata. Tam również będziemy liczyć na medale reprezentantów Polski.