Palmiarnia:Bogoria 1:3

You are currently viewing Palmiarnia:Bogoria 1:3

Wygraną na wyjeździe 3:1 zakończyło się spotkanie Bogorii z Palmiarnią Zielona Góra w ramach 12. kolejki LOTTO Superligi. W spotkanie w Zielonej Górze drugi raz w tym sezonie w rozgrywkach LOTTO Superligi wystąpił nasz 12-letni Miłosz Redzimski.

Spotkanie w Zielonej Górze było dla Bogorii pierwszym w rewanżowej rundzie sezonu zasadniczego LOTTO Superligi. Przypomnijmy, że po pierwszej fazie gier podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego znajdowali się na pierwszym miejscu w tabeli. Wygrana z ekipą z Zielonej Góry pozwoliła Bogorii utrzymać prowadzenie w ligowej tabeli. Największy skład w zwycięstwo naszej drużyny miał Marek Badowski, który wygrał obydwa swoje singla. W pierwszym swoim pojedynku popularny Bunny zwyciężył 3:1 w setach Kamila Nalepę. Jeszcze bardziej przekonujące było drugie zwycięstwo Marka 2:0 w setach nad Maćkiem Kołodziejczykiem. Dzięki wygranym singlom nasz tenisista poprawił swój bilans indywidualny w LOTTO Superlidze, który wynosi obecnie 11 zwycięstw i 3 porażki.

Wygranego singla dołożył również Kaii Konishi, który wygrał 3:1 w setach z Kołodziejczykiem. Kolejne ważne doświadczenie zebrał w niedzielny wieczór Miłosz Redzimski, który za przeciwnika miał Łukasza Wachowiaka. Dla Miłosza był to już drugi występ w tym sezonie w rozgrywkach LOTTO Superligi. Pierwszy raz syn trenera naszej pierwszej drużyny wystąpił w meczu wyjazdowym z KTS Energą Toruń. Tym razem blisko było by Miłosz wygrał swojego pierwszego seta w LOTTO Superlidze. W drugim secie z Wachowiakiem Miłosz prowadził 9:8, jednak to przeciwnik wygrał tego seta 11:9. W dwóch pozostałych partiach Miłosz raczej wyraźnie przegrał. Dzięki wygranej Bogoria ma 30 punktów w tabeli LOTTO Superligi i o dwa punkty wyprzeda ekipy z Gdańska i Jarosławia.

Teraz przed Bogorią zapowiada się teraz bardzo pracowity tydzień, w trakcie którego zagrają aż trzy spotkania. W czwartek na wyjeździe nasi zawodnicy spróbują odrobić straty i pokonać wielką Borussię Dusseldorf w ćwierćfinale Ligi Mistrzów (pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Borussii 3:1). Z kolei w sobotę i niedzielę zagramy dwa mecze w LOTTO Superlidze. W sobotę o godzinie 18 naszym przeciwnikiem będzie ASTS Olimpia Unia Grudziądz, zaś w niedzielę w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a, podejmiemy Morliny Ostróda. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 16. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Palmiarnia Zielona Góra- Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Maciej Kołodziejczyk- Kaii Konishi 1:3
Kamil Nalepa- Marek Badowski 1:3
Łukasz Wachowiak- Miłosz Redzimski 3:0
Maciej Kołodziejczyk- Marek Badowski 0:2