Miłosz Redzimski brązowym medalistą Czech Open w drużynie

You are currently viewing Miłosz Redzimski brązowym medalistą Czech Open w drużynie

Przez cały weekend Miłosz Redzimski godnie reprezentował barwy reprezentacji Polski w Hodoninie w trakcie Czech Cadet Open. W drużynie kadetów Miłosz wraz z Mateuszem Zalewskim i Dawidem Kosmalem sięgnęli po brązowy medal.

Miłosz powoływany jest już do kadry narodowej kadetów, mimo, że powinien występować jeszcze w kategorii młodzików i w kadetach rywalizuje z przeciwnikami o dwa lata starszymi. W Hodoninie adept naszej Akademii Tenisa Stołowego występował nie tylko w drużynie ale również w deblu i singlu. W turnieju drużynowym reprezentacja Polski zajęła najpierw pierwsze miejsce w grupie pokonując m.in. reprezentację Czech i Ukrainy. W tych spotkaniach Miłosz wygrał oba spotkania singlowe, a także zwyciężył w grze deblowej. Dzięki zajęciu pierwszego miejsca nasi kadeci awansowali do półfinału, w którym za przeciwników mieli faworyzowanych Japończyków. Azjaci wygrali to spotkanie 3:1, a jedyny punkt dla reprezentacji Polski zdobył właśnie Miłosz. Przegrana w półfinale oznaczała, że reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal, dla adepta naszej Akademii jest to pierwszy medal w międzynarodowym turnieju kadetów.

Po turnieju drużynowym Redzimski przystąpił do rywalizacji w grze singlowej oraz deblowej. W singlu Miłosz ponownie zwyciężył w swojej grupie eliminacyjnej pokonując trzech rywali z USA, Holandii oraz Czech. Wygrana w grupie dała mu bezpośredni awans do turnieju głównego. W nim kontynuował dobrą passę pokonując 3:0 w setach przeciwnika z Węgier. Wygrana ta dała mu awans do najlepszej 32 turnieju singlowego. W grze o awans do 1/8 finału na Miłosza czekał już rozstawiony z numerem 2 Rumun Iulian Chirita. Miłosz w tym spotkaniu prowadził już 2:1 w setach, niestety jednak dwa kolejne padły łupem Rumuna, który zwyciężył 3:2. W grze podwójnej z kolei Miłosz grał w parze z Dawidem Kosmalem, z którym wygrali jeden pojedynek i jeden przegrali kończąc turniej na 1/8 finału. Miłoszowi bardzo gratulujemy udanego startu.