Bogoria w finale Pucharu Europy!!!

You are currently viewing Bogoria w finale Pucharu Europy!!!

Wielki Piątek był naprawdę wielki. Tenisiści Bogorii bez większych problemów 3:0 pokonali AS Pontoise Cergy i przypieczętowali zwycięstwo w dwumeczu półfinału Pucharu Europy. W trakcie spotkania podziękowania i specjalną nagrodę otrzymał burmistrz gminy Grzegorz Benedykciński.

Gmina Grodzisk Mazowiecki od samego początku wspiera rozwój klubu oraz Akademii Tenisa Stołowego. Na czele gminy od 30 lat stoi burmistrz Benedykciński. Teraz kończy swoją kadencję i był to doskonały moment by podziękować mu za wieloletnie wsparcie. Po drugim meczu singlowym otrzymał specjalną kurtkę z podpisami zawodników i naszywkami związanymi z klubem. Cieszyła również bardzo duża frekwencja na trybunach mimo okresu świątecznego.

Sam mecz nie miał wielkiej historii. Panagiotis Gionis, kapitan Marek Badowski oraz Jin Takuya byli lepsi od swoich rywali o przynajmniej dwie klasy. Cała trójka swoje gry wygrała w stosunku 3:0 w setach i po godzinie czasu mieliśmy już po meczu. Dzięki temu Bogoria po raz drugi w historii awansowała do finału europejskich rozgrywek. A w nim dojdzie do elektryzującej rywalizacji z Dekorglassem Działdowo. Mecze finałowe zaplanowane są na końcówkę kwietnia.

KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki – A.S PONTOISE-CERGY TT 3-0
Panagiotis GIONIS – Thomas LAROCHE 3-0 (11-7, 11-8, 11-8)
Marek BADOWSKI – Rafael CABRERA 3-0 (11-6, 11-5, 11-5)
Takuya JIN – Adam CHOLLET 3-0 (11-4, 11-7, 11-4)