Nasi Młodzicy w czołówce kraju

8. miejsce Krzysztofa Stąporka oraz 12. miejsce Mileny Mireckiej to najwyższe pozycje adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego w III Grand Prix Polski Młodzików.

W turnieju rozgrywanym w Kwidzynie wystąpiła ósemka naszych zawodników, z czego aż szóstka w turnieju głównym. Kamil Sadowski oraz Piotrek Garwoła nie przebrnęli eliminacji, chociaż początkowo wyszli ze swojej grupy i przegrali dopiero decydujące pojedynki o awans do turnieju głównym. Oprócz Krzysztofa i Mileny w turnieju głównym wystąpiły również Zosia Śliwka, Tosia Zembowicz oraz Ola Oskiera, a także Fabian Sprzączak w gronie Młodzików. Oznaczało to, że z naszego klubu wystąpiła największa ilość dzieci w głównej drabince turnieju.

Nasi Młodzicy rozpoczęli zmagania od rywalizacji w grupowej. Z niej awans do najlepszej 32 zawodów uzyskali Krzysztof z Zosią (z pierwszego miejsca) oraz Tosia z Mileną ( z drugiego miejsca). Ola z Fabianem zajęli trzecie miejsce w grupie, następnie jednak wygrali pojedynek w grze o miejsca i zakończyli zmagania w przedziale 33-40. Z pozostałej grupy naszych adeptów najlepiej szło Krzysiowi, który wygrywając dwie gry awansował do ćwierćfinału. W nim przegrał z późniejszym zwycięzcą Michałem Wandachowiczem i całe zawody zakończył na 8. miejscu, które jest również najwyższe w historii startów Stąporka w turniejach rangi Grand Prix Polski.

Bardzo dobrze w rywalizacji Młodziczek radziła sobie Milena, która w Kwidzynie musiała rywalizować z przeciwniczkami o dwa lata starszymi pokonała wiele wyżej notowanych przeciwniczek. Do turnieju Milena przystępowała rozstawiona z 35 numerem, a turniej zakończyła na bardzo wysokim 12. miejscu. Przez cały weekend Milena wygrała siedem pojedynków. Na miejscach 25-32 turniej ukończyły Tosia z Zosią, które również jeszcze w następnym roku będą rywalizować w gronie Młodzików. Gratulacje dla całej grupy zawodników oraz trenerów.