Bogria jedzie do Bydgoszczy na mecz z Gwiazdą

You are currently viewing Bogria jedzie do Bydgoszczy na mecz z Gwiazdą

Punktualnie o godzinie 18 w piątek nasz zespół zmierzy się na wyjeździ z LOTTO ZOOLeszcz Gwiazdą Bydgoszcz. Spotkanie to zostanie rozegrane w ramach 17. kolejki LOTTO Superligi.

LOTTO Superliga powoli wkracza w decydującą fazę sezonu zasadniczego, który wyłoni drużyny, które awansują do fazy play-off. Będą to najlepsze cztery drużyny sezonu zasadniczego. Po 16. kolejkach ligowych zespół Dartomu Bogorii jest na bardzo dobrej drodze do osiągnięcia tego celu, gdyż zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Z pewnością zwycięstwo w Bydgoszczy przybliży ekipę trenera Tomasza Redzimskiego do awansu do najlepszej czwórki po sezonie zasadniczym. Pierwszy mecz między tymi drużynami w tym sezonie został rozegrany na Stadionie PGE Narodowym w ramach akcji “Pingpongowy Narodowy”. Wówczas nasi zawodnicy wygrali po bardzo zaciętym spotkaniu przy udziale dużej liczbie kibiców 3:2.

Wydaje się, że nasi zawodnicy są faworytem piątkowej rywalizacji. Wystąpią w niej w składzie Pavel Sirucek, Marek Badowski, a także Kaii Konishi, który w tym sezonie w kilku występach w barwach Bogorii pokazał się ze świetnej strony. W dobrej formie wydają się być również Pavel z Markiem, którzy zagrali bardzo dobre zawody w krajowych mistrzostwach. Na szczególne uznanie zasługuje Pavel, który obronił dwa tytuły Mistrza Czech (w singlu i deblu). Drużyna Gwiazdy z kolei plasuje się w środku tabeli po 16. kolejkach ligowych (7. miejsce) z dorobkiem 20 punktów (nasz zespół ma z kolei tych punktów 41). Z racji bardzo szerokiego składu ciężko stwierdzić kto zagra jutro u gospodarzy. Raczej można spodziewać się występu lidera Gwiazdy Viacheslava Burova, oraz Artura Greli. Co do drugiego obcokrajowca to wystąpi raczej ktoś z trójki Azjatów (Cai Wei, Kang Dongsoo, Harmeet Desai).

Jutrzejsze spotkanie będzie bardzo dobrym sprawdzianem dla naszych tenisistów przed niedzielną rywalizacją (17 marca) z 3S Polonią Bytom. Mecz ten zostanie rozegrany w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim o godzinie 16. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.