Polska z Miłoszem w składzie pewna medalu Mistrzostw Świata

Reprezentacja Polski juniorów z Miłoszem Redzimskim w skladzie zagra w półfinale turnieju drużynowego Mistrzostw Świata U19 w tenisie stołowym. Turniej w niedzielę rozpoczął się w Tunisie.

Zawodnicy w północnej Afryce prowadzeni są przez trenera Patryka Jendrzejewskiego, zmagania w tegorocznych mistrzostwach rozpoczęli od pokonania Australijczyków 3:0. Po jednym punkcie dla naszej drużyny zdobyli Maciej Kubik, Miłosz Redzimski i Mateusz Zalewski. Awans do półfinału oznacza, że biało-czerwoni zapewnili sobie co najmniej brązowy medal w rywalizacji drużynowej.

Polscy juniorzy od razu mieli zapewniony start w turnieju od ćwierćfinału. To zasługa wysokiej pozycji w rankingu międzynarodowym. Australijczycy z kolei musieli awans wywalczyć w 1/8 finału, pokonując zespół Portoryko. Miłosz w rywalizacji z kangurami pokonał najlepszego zawodnika Nicolasa Lum 3:1 w setach. Lum podobnie jak Miłosz, mimo młodego wieku znajduje się już w ścisłej reprezentacji seniorów swojego kraju.

Teraz Maciej, Miłosz, Mateusz oraz Alan Kulczycki zawalczą o finał turnieju drużynowego w Tunisie. Ich rywalem będzie drużyna Tajwanu, która w ćwierćfinale pokonała bardzo silnych Rumunów. Spotkanie zaplanowane zostało na godzinę 18 naszego czasu. Transmisji meczu można szukać na stronach ITTF. Przypomnijmy, że rok temu na tej samej imprezie Miłosz Redzimski wywalczył srebrny medal w turnieju indywidualnym kadetów (do lat 15). Od tego czasu z powodzeniem występuje w imprezach mistrzowskich w gronie młodzieżowców oraz seniorów.

Polska – Australia 3:0
Maciej Kubik – Finn Luu 3:1 (10:12, 11:9, 11:6, 11:7)
Miłosz Redzimski – Nicholas Lum 3:1 (11:6, 12:10, 7:11, 12:10)
Mateusz zalewski – Hwan Bae 3:1 (7:11, 11:7, 11:7, 11:4)