Wygrana w Hicie LOTTO Superligi

You are currently viewing Wygrana w Hicie LOTTO Superligi

Zwycięstwem 3:0 zakończyło się wczorajsze spotkanie Dartomu Bogorii z PKS Kolping Frac Jarosław. Dzięki wygranej zrewanżowaliśmy się ekipie z Podkarpacia za porażkę w finale LOTTO Superligi w poprzednim sezonie.

Na niedzielne spotkanie w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a kibice czekali od kilku dni. W końcu spotykał się lider LOTTO Superligi (Dartom Bogoria) oraz aktualny Mistrz Polski (Kolping). Co więcej przy stole miało wystąpić czterech zawodników, którzy wystąpią w zbliżających się Mistrzostwach Świata. Wszyscy czekali również na występ niepokonanego w rozgrywkach LOTTO Superligi Hou Yingchao (27 zwycięstw z rzędu). Na szczęście Chińczyk był niepokonany tylko do wczoraj. Rewelacyjną partię przeciwko liderowi gości w meczu otwarcia rozegrał nasz Panagiotis Gionis. Panos był niezwykle zmotywowany by wreszcie przerwać zwycięską passę Hou. Mecz obfitował w wiele ciekawych i długich wymian. Licznie zebrany w hali sportowej publiczność raz po raz nagradzała zawodników brawami za świetne wymiany. Ostatecznie Panos pokonał Yingchao 3:2 i wyprowadził Bogorię na prowadzenie w całej rywalizacji.

W drugim spotkaniu singlowym Marek Badowski mierzył się z Kou Leiem. Przed rozpoczęciem gry wydawało się, że to zawodnik gości jest faworytem. Marek jednak pokazał bardzo dobry tenis stołowy i po świetnej grze pokonał 3:1 w setach przeciwnika, który  rankingu ITTF znajduje się blisko sto pozycji wyżej niż popularny Bunny. Cała rywalizację zakończyło spotkanie Pavla Sirucka z Piotrem Chodorskim. Chodorski postawił naszemu Pavlovi bardzo ciężkie warunki. Gra była bardzo wyrównana do stanu 2:2 w setach. Piąta partia to już jednak przewaga tenisisty Bogorii,który wygrywając 3:2, zapewnił Bogorii zwycięstwo 3:0 w całym meczu.

Tym samym Bogoria przedłużyła do dziewięciu serię zwycięstw w LOTTO Superlidze. W drugiej rundzie sezonu zasadniczego nasz zespół nie przegrał jeszcze żadnego spotkania, dzięki czemu utrzymuje pozycję lidera LOTTO Superligi. Prawdopodobnie zajmiemy również pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego i w fazie play-off spotkamy się z czwartym zespołem fazy zasadniczej. Będzie to Dekorglass Działdowo albo Kolping Frac Jarosław. Wszystko wyjaśni się w dwóch ostatnich kolejkach sezonu zasadniczego. Następny mecz Bogoria rozegra 4 kwietnia we własnej hali z Unią AZS Gdańsk. Początek spotkania o godzinie 18.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki- PKS Kolping Frac Jarosław 3:0
Panagiotis Gionis- Hou Yingchao 3:2
Marek Badowski- Kou Lei 3:1
Pavel Sirucek- Piotr Chodorski 3:2