W Play-Off zagramy z Mistrzem Polski

PKS Kolping Frac Jarosław będzie przeciwnikiem naszej drużyny w półfinale play-off. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 3 maja w Jarosławiu, rewanż dwa dni później o godzinie 17 w Grodzisku Mazowieckim.

Drużyna z Podkarpacia w rundzie zasadniczej zajęła czwarte miejsce w tabeli LOTTO Superligi, z dorobkiem 48 punktów. Nasi zawodnicy z kolei uzbierali 55 punktów i okazali się najlepsi w rundzie zasadniczej. Obie drużyny mają zagwarantowany przynajmniej brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski za sezon 2018/2019, a zwycięzca półfinałowej rywalizacji awansuje do wielkiego finału. Dla zespołu Bogorii będzie to szansa do rewanżu za porażkę w finale LOTTO Superligi w poprzednim sezonie. Wówczas w Gdańsku Bogoria uległa Kolpingowi 1:3.

Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 3 maja o godzinie 16. Bogoria zagra tego dnia na wyjeździe w Jarosławiu. Rewanż w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim zaplanowany został na 5 maja na godzinę 17. W rundzie zasadniczej na wyjeździe Bogoria uległa Kolpingowi 1:3. U siebie z kolei podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zwyciężyli 3:0. W tym spotkaniu Panagiotis Gionis pokonał 3:2 lidera Kolpingu Hou Yingchao, który do tego spotkania był niepokonany w LOTTO Superlidze. Awans do wielkiego finału LOTTO Superligi uzyska zespół, który okaże się lepszy w dwumeczu.