Ma Long trzeci raz z rzędu Mistrzem Świata

Zwycięstwem Chińczyka Ma Longa w singlu mężczyzn zakończyły się wczoraj Mistrzostwa Świata. Najlepsza w grze indywidualnej kobiet okazała się również zawodniczka z Chin Liu Shiwen.

Ma Long, który zdobył również złoty medal w singlu w 2015 oraz 2017 roku w finale okazał się od największej rewelacji Mistrzostw Szweda Mattiasa Falcka 4:1 w setach. Falck dochodząc do finału został pierwszym zawodnikiem od 16 lat spoza Chin, który wystąpił w finale męskiej gry indywidualnej. Ostatni raz taka sytuacja miała w 2003 roku, kiedy w finale w Paryżu zmierzyli się Austriak Werner Schlager oraz Koreańczyk Joo Se Hyuk. Ma Long z kolei, aby wygrać po raz kolejny tytuł mistrzowski musiał wygrać siedem pojedynków. Do złota w singlu dorzucił on również złoto w grze podwójnej wraz ze swoim kolegą z reprezentacji Wang Chuqinem. Pokonali oni w finale Europejczyków Rumuna Ovidiu Ionescu i Hiszpana Alvaro Roblesa 4:1 w setach.

W grze indywidualnej pań wspomniana Liu Shiwen pokonała swoją koleżankę reprezentacyjną Chen Meng 4:2 w setach. Dla Liu Shiwen był to trzeci w karierze finał Mistrzostw Świata i dopiero pierwszy wygrany. W finale debla pań Chinki Wang Manyu/Sun Yingsha pokonał 4:2 w setach Japonki Mima Ito/Hina Hayata. Z kolei w grze mieszanej również najlepsi okazali się Chińczycy Xu Xin/Liu Shiwen pokonując 4:1 w setach Japończyków Maharu Yoshimura/Kasumi Ishikawa. W stolicy Węgier Budapeszcie występowało trzech zawodników Bogorii Panagiotis Gionis, Marek Badowski i Pavel Sirucek. Z tej trójki najlepiej zaprezentował się Panos, który dotarł do 1/16 singla, przegrywając z późniejszym brązowym medalistą Liang Jinkungiem. Również do najlepszej 32 turnieju singla mężczyzn dotarł najlepszy z Polaków Jakub Dyjas. Po emocjach związanych z Mistrzostwami Świata w tym tygodniu czas na półfinały fazy play-off, w którym nasz zespół podejmie drużynę Kolpingu Frac Jarosław. Pierwszy mecz już w piątek o 16 w Jarosławiu, rewanż 5 maja o godzinie 17 w naszej hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to bardzo ważne dla Bogorii spotkanie.