Marcin Zieliński z medalem Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych

W weekend adept naszej Akademii Marcin Zieliński wywalczył w Wiśle brązowy medal Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych juniorów. Dla Marcina to pierwszy medal na arenie ogólnopolskiej.

W Wiśle Marcin mimo, że ma dopiero 13 lat występował w kategorii do lat 23. Był on najmłodszym zawodnikiem w swojej 10 klasie, mimo to udało mu się stanąć w turnieju singla na najniższym stopniu podium. W trakcie Mistrzostw Marcin występował również w gronie seniorów, gdzie musiał mierzyć się z przeciwnikami o kilkanaście lat starszymi. Po dzielnej walce w rozgrywkach grupowych zajął on trzecie miejsce w swojej grupie, co pozwoliło mu zająć miejsce w przedziale 9-12. Bardzo dobrze adept naszej Akademii radził sobie w grze podwójnej w której wraz ze swoim partnerem po wygraniu dwóch gier awansowali do ćwierćfinału. W nim przegrali z najwyżej rozstawioną parą, która później sięgnęła po mistrzowski tytuł. Ostatecznie w grze podwójnej Marcin zajął miejsca 5-8. Marcinowi gratulujemy pierwszego medalu w imprezie mistrzowskiej.