Miłosz Redzimski srebrnym medalistą Polish Open w deblu

Zakończony weekend do bardzo udanych oprócz pierwszej drużyny może zaliczyć adept naszej Akademii Miłosz Redzimski. W rozgrywanym w Cetniewie turnieju Cadet Polish Open Miłosz wywalczył wraz z Dawidem Kosmalem srebrny medal.

Tym samym dla urodzonego w 2006 roku Miłosza był to pierwszy w życiu finał w turnieju rangi Pro Tour. Wraz z Kosmalem, Redzimski przez turniej debla szedł jak burza. W drodze do finału Polska para pokonała pięć duetów, w tym w półfinale najwyżej rozstawiony Rumuński debel Darius Movileanu/ Andrei Tomica 3:2 w setach. W decydującym o złotym medalu pojedynku nasi zawodnicy również mierzyli się z duetem z Rumunii Stefan Ursut/Teodor Istrate. Każdy set tego pojedynku był bardzo wyrównany i kończył się grą na przewagi. Niestety dla Miłosza i Kosmala, górą w końcówkach okazali się Rumunii i to oni zwyciężyli to spotkanie 3:0 w setach, jak i cały turniej deblowy Kadetów we Władysławowie.

Syn trenera naszej pierwszej drużyny z bardzo dobrej strony pokazał się także w grze indywidualnej, w której dotarł do ćwierćfinału. Wynik ten to również najlepszy wynik Miłosza w krótkiej karierze startów międzynarodowych. Miłosz w singlu najpierw wygrał trzy pojedynki grupowe i awansował do turnieju głównego. W nim wygrał trzy kolejne pojedynki, co dało mu awans do najlepszej ósemki turnieju indywidualnego. W walce o awans do strefy medalowej na drodze Redzimskiego po raz kolejny stanął przeciwnik z Rumunii Iulian Chirita. Po trzech setach Miłosz prowadził 2:1 i był o krok od awansu do półfinału. Niestety kolejne dwie partie padły łupem Chirity i to on awansował do półfinału. Mimo tej porażki Miłosz może być bardzo zadowolony ze startu we Władysławowie. Był to również ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się w lipcu Mistrzostwami Europy Kadetów, do których Miłosz niemal na pewno otrzyma powołanie.

Warto również wspomnieć o bardzo dobrym starcie trenującego na co dzień w Grodzisku Mazowieckim Michała Gawlasa. Michał, który debiutował w turnieju międzynarodowym doszedł do 1/8 finału singla, pokonując wielu bardzo mocnych przeciwników. We Władysławowie wystąpili inni adepci naszej Akademii: Szymon Wiśniewski, Jacek Mitas, Patryk Pyśk, Martyna Lis oraz Kasia Trochimiuk.