Belgia i Serbia rywalem reprezentacji Polski w DME

Wczoraj miało miejsce losowanie grup Drużynowych Mistrzostw Europy. Impreza rozgrywana będzie od 3 do 8 września we Francuskim Nantes.

Drużynowe Mistrzostwa Kontynenty tym razem rozgrywane będą w zmienionej formule. Po raz pierwszy powalczy w nich 24 drużyny, które zostali rozlosowane do ośmiu trzyzespołowych grup. Męska reprezentacja Polski, która wygrała swoją grupę eliminacyjną pozostawiając w pokonanym boju Chorwację oraz Turcję trafiła do grup G, gdzie za przeciwników mieć będzie Belgię oraz Serbię. W eliminacjach bardzo ważną rolę w drużynie Biało-Czerwonych odgrywał Marek Badowski, oprócz niego w eliminacjach występowali Jakub Dyjas, Wang Zeng Yi, Patryk Zatówka i Robert Floras.

Wydaje się, że losowanie było korzystne dla naszej reprezentacji, zarówno Belgia jak i Serbia nie mają w swoich szeregach gwiazd europejskiego tenisa stołowego. Chociaż dużo groźniejsi na papierze wydają się być Belgowie, którzy w swoich szeregach mają m.in Cedrica Nuytincka aktualnie 43 rakietę światowego rankingu ITTF. Ogólnie Belgowie mają trzech zawodników, którzy znajdują się w najlepszej setce rankingu ITTF. Z kolei kobieca reprezentacja Polski trafiła do grupy F, gdzie za przeciwniczki mieć będą Szwedki oraz Turczynki. Awans do dalszych gier wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.